Finisaż wystawy Dezintegracja” oraz promocja albumu Marka Cecuły w Kielcach

Już w najbliższy piątek, 17 stycznia, mieszkańcy Kielc będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym!
- Kielce zapraszają na finisaż wystawy Dezintegracja”
- Marek Cecuła mistrz ceramiki i designu
W Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się finisaż wystawy Dezintegracja”, któremu towarzyszyć będzie fascynujący wykład Marka Cecuły na temat współczesnej ceramiki. Nie przegapcie tej szansy na poznanie twórczości jednego z najwybitniejszych artystów ceramicznych!
Kielce zapraszają na finisaż wystawy Dezintegracja”
Finisaż wystawy Dezintegracja” rozpocznie się o godzinie 17:00. To doskonała okazja, aby zobaczyć prace stworzone w Polskich Fabrykach Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A., które są częścią projektu Marek Cecuła. Sztuka i Design”. Wydarzenie będzie miało również swoją literacką część promocję albumu Ceramic Art & Design”, który podsumowuje imponującą 60-letnią karierę artysty.
Marek Cecuła mistrz ceramiki i designu
Marek Cecuła, uznawany za jednego z czołowych twórców w dziedzinie ceramiki, podzieli się swoimi doświadczeniami oraz inspiracjami podczas wykładu. Jego twórczość jest znana na całym świecie, a prace znajdują się w prestiżowych muzeach, takich jak Victoria & Albert Museum w Londynie czy Museum of Fine Arts w Houston. Artysta od lat bada kondycję ludzką oraz sposób, w jaki ludzie eksponują swoje zachowania i obyczaje poprzez sztukę.
Warto zaznaczyć, że publikacja albumu została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udział w finisażu to nie tylko możliwość obcowania ze sztuką, ale także wsparcie dla lokalnej kultury i tradycji ceramicznej.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Finisaż wystawy oraz wykład Marka Cecuły to wydarzenie, które na pewno wzbogaci kulturalny krajobraz Kielc. Bądźcie tam!
Wg inf z: Urząd Miasta Kielce
Ostatnie Artykuły

Powiat kielecki szuka nowych kandydatów do zaszczytnych tytułów

Kielce w grze o europejski tytuł. Młodzi już piszą tę historię

W Kielcach policjantki ostrzegły seniorów - finał kampanii pokazał stare schematy

Wołyń pod lupą historyków. W Kielcach odbędzie się otwarta dyskusja

Dwa strzały na Podkarczówce - 39-latek wpadł jeszcze tego samego dnia

Młodzież mówi dość hejtowi. Rusza mocna kampania w Kielcach

Przedszkolaki z Kielc ruszyły tropem książek i wyobraźni

Od multimediów po królewski superekslibris - uczniowie z Nowej Słupi w bibliotece

Pałac Biskupów Krakowskich zgarnął najdroższe pole w Monopoly Kielce

W Kielcach eksperci ujawnią, jak fiskus typuje firmy do kontroli

Kielce w rolce. Do wygrania weekend za kierownicą Volvo

Na rynku sprawdzali znamiona. Już 60 osób dostało dalsze zalecenia

Ćmielów szykuje ochronę przed powodzią. Stawką jest spokój czterech miejscowości

Sto lat służby, tablica i odznaczenia we Wzdole Rządowym
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Antoniego Padewskiego w Kielcach - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Komenda Miejska Policji w Kielcach - kontakt, komisariaty, dzielnicowi
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach - kontakt, procedury i dotacje
- Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - bilety, godziny kasy, dojazd i oferta
- Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii
- Zespół Leczenia Środowiskowego w Kielcach - kontakt, rejestracja, zakres usług
