Bodzentyn zyska nowe możliwości edukacyjne dzięki projektowi Wiem więcej”

W Bodzentynie rusza projekt, który ma zrewolucjonizować edukację! Uczniowie liceum ogólnokształcącego mogą liczyć na wsparcie w nauce oraz rozwój swoich umiejętności. Co dokładnie się zmieni?
- Nowe możliwości dla uczniów w Bodzentynie
- Wsparcie dla nauczycieli i uczniów w regionie
Nowe możliwości dla uczniów w Bodzentynie
W Liceum Ogólnokształcącym w Bodzentynie rozpoczęła się realizacja innowacyjnego projektu Wiem więcej!”, który ma na celu podniesienie jakości kształcenia w powiecie kieleckim. Dzięki dotacji w wysokości pół miliona złotych z Funduszy Europejskich, uczniowie zyskają szereg nowych możliwości edukacyjnych.
Wsparcie dla nauczycieli i uczniów w regionie
W ramach projektu, uczniowie klas maturalnych będą mogli uczestniczyć w zajęciach z matematyki, warsztatach antydyskryminacyjnych oraz indywidualnych spotkaniach doradztwa zawodowego. Inicjatywa ta obejmie 412 uczniów z Bodzentyna oraz okolicznych miejscowości, takich jak Chęciny, Chmielnik i Łopuszno. Dodatkowo, 24 nauczycieli skorzysta z dofinansowania do szkoleń i studiów podyplomowych, co pozwoli im na rozwijanie kompetencji w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Projekt Wiem więcej!” to nie tylko szansa dla uczniów, ale także inwestycja w przyszłość lokalnej edukacji. Nauczyciele będą mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat pierwszej pomocy psychologicznej oraz interwencji kryzysowej, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach.
To wyjątkowa okazja dla młodzieży i kadry pedagogicznej w Bodzentynie. Z pewnością przyniesie ona wiele korzyści i pozytywnie wpłynie na rozwój lokalnej społeczności edukacyjnej.
Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Kielcach
Ostatnie Artykuły

Kwiecień w Kielcach będzie mówił o autyzmie głośniej niż zwykle

Trzej kierowcy po alkoholu wpadli w Kielcach - jeden miał dożywotni zakaz

Wincentów - 1 promil i dwa zakazy. Finał był bezlitosny

Tomasz Porębski wchodzi do ścisłego zarządu świętokrzyskiej turystyki

Wielkanocny grafik basenów w Kielcach. MOSiR zmienia godziny otwarcia

Kielczanki nie utrzymały tempa w meczu na szczycie i przegrały z Radomiem

Wielkanocna scena w technikum poruszyła uczniów i nauczycieli

Wielkanoc na dawnej wsi zaczynała się w ciszy i pracy od świtu

Kielce stawiają na piłkę ręczną, która ma promować miasto na co dzień

Nowy sprzęt, dom w Łagowie i zimowe drogi w planach powiatu

Rowerowy peleton znów ruszy z Kielc do Borkowa i połączy rodzinny majowy rytm

Biblioteka w Kielcach zamieniła się w pracownię marzeń i małych rąk

Dedykacje, książki i klasyka - Żeromszczacy otwierają wyjątkową wystawę w Kielcach

