Uczniowie z Kielc zachęcają do segregacji śmieci w nagrodzonych spotach

Uczniowie kielckich szkół pokazali, że segregacja odpadów może być nie tylko ważna, ale i kreatywna! Ich krótkie filmy edukacyjne zdobyły uznanie w konkursie, który ma zmienić nawyki mieszkańców miasta. Zobacz, jak młodzi twórcy z Kielc zachęcają do dbania o środowisko w wyjątkowy sposób.
- Kielce stawiają na ekologiczne inicjatywy uczniów szkół ponadpodstawowych
- Wyjątkowe pomysły młodych kielczan na segregację śmieci
Kielce stawiają na ekologiczne inicjatywy uczniów szkół ponadpodstawowych
Młodzież z kilku kieleckich szkół postanowiła podjąć wyzwanie i stworzyć krótkie spoty promujące właściwą segregację śmieci. Konkurs organizowany przez firmę ENERIS Surowce Kielce we współpracy z Urzędem Miasta Kielce przyciągnął trzynaście zgłoszeń od uczniów techników i liceów. Zadaniem uczestników było przygotowanie 30-sekundowego filmu, który w przystępny i oryginalny sposób zachęci mieszkańców do segregowania odpadów.
W uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 24 kwietnia 2025 roku , udział wzięli m.in. wiceprezydentka Kielc Ewelina Jastrzębska oraz dyrektor Wydziału Klimatu Środowiska i Gospodarki Komunalnej Aneta Boroń. Obecny był także przedstawiciel firmy Eneris, Mateusz Chrabąszcz.
Wyjątkowe pomysły młodych kielczan na segregację śmieci
Główną nagrodę zdobył spot przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, Technikum nr 6. Grupa w składzie: Aniela Kruk, Martyna Pączkiewicz, Alicja Idzik, Maja Łopatyńska oraz Igor Pobocha zaprezentowała pomysł, który wyróżnia się humorem i prostotą przekazu.
Naszą myślą przewodnią było hasło ‘Każdy lubi co innego. Wrzucaj do odpowiedniego!’. Dlatego wraz z koleżankami i kolegą wcieliliśmy się w role pojemników na śmieci, które siedzą przy stole i jako swój posiłek zjadają odpady. Oczywiście każdy z nich ma na talerzu to, co lubi, czyli to, co powinno trafić do jego wnętrza. W ten sposób chcieliśmy zachęcić innych do tego, aby spojrzeć na segregację z trochę innej, bardziej ludzkiej perspektywy. Mamy nadzieję, że to się nam udało” mówi Aniela Kruk z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika.
Dwa wyróżnienia powędrowały do uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego Technikum nr 3 im. Danuty Siedzikówny Inki” oraz Oliwiera Kolusa z V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Ściegiennego.
Zwycięskie materiały będą teraz wykorzystywane w kampanii informacyjnej prowadzanej przez ENERIS Surowce Kielce oraz miasto Kielce w mediach społecznościowych, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców i skutecznie promować prawidłową segregację odpadów.
Urząd Miasta w Kielcach
Ostatnie Artykuły

Bezpieczeństwo imprez i pożary lasów w rozmowach doradców wojewody

Stypendium dla najlepszych uczniów. Wnioski trzeba złożyć do końca lipca

Wakacje pod nadzorem służb. Nad wodą i na drogach nie będzie pobłażania

W Nowinach zniknął jeden z najtrudniejszych punktów. Rondo już działa

Bilcza wybrała znak do spotu o hejcie. Uczniowie stworzyli mocny przekaz

Weterynaria ostrzega hodowców drobiu. Ryzyko dwóch groźnych chorób rośnie

Kulturalny maraton w Kielcach. Teatry, muzea i ogrody w jednym rytmie

Mamy wyszły na boisko. Piłkarski festiwal kobiet w Kielcach przyciągnął uwagę

Startupy wyszły z inkubacji. W Kielcach padły deklaracje o nowym kapitale

W Kielcach wpadł po raz kolejny - może zostać deportowany

Ojciec coraz bliżej porodu – w Kielcach kangurowanie stało się standardem

Bao i ramen w szkolnej kuchni. Uczniowie z Nowej Słupi ćwiczą jak profesjonaliści

Kopciuszek bez hejtu poruszył publiczność w Baszowicach

Skwer Sendlerowej stanie się centrum Święta Kielc. Będą gry, zioła i Wajrak
Przydatne dane teleadresowe
- Środowiskowy Dom Samopomocy Typu A w Kielcach - kontakt, godziny, oferta dla osób przewlekle psychicznie chorych
- Biuro Powiatowe ARiMR w Kielcach - adres, kontakt i godziny obsługi
- Parafia św. Wincentego Pallottiego w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach-Dyminach - msze, kancelaria, sakramenty
- Wydział Zamiejscowy Okręgowego Urządu Miar w Kielcach - kontakt, godziny, legalizacja przyrządów
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie zatruć i chorób zakaźnych
