
Policjanci z Kielc pokazali klasę podczas powiatowego turnieju par patrolowych. Trzy wymagające konkurencje sprawdziły ich wiedzę, refleks i umiejętności ratownicze. Kto zdobył najwyższe noty i będzie reprezentował nasze miasto na kolejnym etapie? Sprawdź, jak przebiegała rywalizacja i jakie wyzwania czekały na funkcjonariuszy.
- Turniej par patrolowych w Kielcach przyciągnął najlepszych mundurowych
- Kielce będą miały silną reprezentację na etapie wojewódzkim
Turniej par patrolowych w Kielcach przyciągnął najlepszych mundurowych
W minionym tygodniu w Kielcach odbył się powiatowy etap XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, znanych jako „Patrol Roku”. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło funkcjonariuszy pionu prewencji z różnych komisariatów Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zmierzyli się w trzech wymagających konkurencjach. Ich zadaniem było wykazanie się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi w codziennej służbie.
Rywalizacja rozpoczęła się od testu wiedzy zawodowej, który zweryfikował znajomość przepisów i procedur policyjnych. Następnie uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mundurowi losowali scenariusze sytuacji kryzysowych i podejmowali odpowiednie działania ratunkowe. Ostatnia konkurencja to dynamiczne techniki obezwładniania osób, które są kluczowe podczas interwencji na ulicy.
Kielce będą miały silną reprezentację na etapie wojewódzkim
Po zaciętej walce wyłoniono dwa najlepsze patrole, które wkrótce staną do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Pierwszy z nich tworzą asp. Małgorzata Wolińska z Komisariatu Policji IV oraz sierż. Dominik Łoboda z Komisariatu Policji I w Kielcach. Drugą zwycięską parą są st. sierż. Kamil Krzyżanowski i sierż. Jakub Duda z Komisariatu Policji w Chęcinach.
To właśnie oni będą reprezentować kielecką komendę podczas kolejnego etapu „Patrolu Roku”, gdzie czekają ich jeszcze trudniejsze wyzwania i szansa na zdobycie tytułu najlepszych policjantów prewencji w województwie świętokrzyskim.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i profesjonalizm, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia oraz kolejnych sukcesów na drodze służby dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.
Według informacji z: KMP w Kielcach