Starosta Tomasz Pleban z prestiżowym Laurem Samorządowca za inwestycje i rozwój
Starosta kielecki Tomasz Pleban zdobył prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza jego ogromne zaangażowanie w rozwój powiatu. Jego działania przynoszą wymierne efekty, a inwestycje zmieniają oblicze regionu na lepsze.

Inwestycje i zmiany w powiecie kieleckim pod kierownictwem Tomasza Plebana

Tomasz Pleban, pełniący funkcję starosty kieleckiego, został doceniony podczas uroczystej gali organizowanej przez redakcję Echa Dnia. Wydarzenie było zwieńczeniem Forum Samorządu Regionu Świętokrzyskiego, które odbyło się w Kielcach. Nagroda Laur Samorządowca trafiła do osób, które z pasją i oddaniem pracują na rzecz swoich miejscowości.

Podczas gali obecni byli także członkowie Zarządu Powiatu – Cezary Majcher oraz Mariusz Ściana, którzy wspierają starostę w realizacji lokalnych projektów. Od początku swojej kadencji Tomasz Pleban konsekwentnie dąży do poprawy jakości życia mieszkańców powiatu, stawiając na usprawnienie administracji oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Jego praca zaowocowała licznymi inwestycjami, które znacząco wpłynęły na rozwój regionu. W dziedzinie ochrony zdrowia modernizowano Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka, wzbogacając je o nowoczesny sprzęt medyczny. Równocześnie rozpoczęto rozbudowę Szpitala Powiatowego w Chmielniku, co ma poprawić dostępność i jakość usług medycznych dla mieszkańców.

Nowoczesne rozwiązania dla edukacji i kultury w powiecie kieleckim

W Łopusznie powstał nowoczesny internat mogący pomieścić 90 uczniów oraz kompleks sportowy, który sprzyja aktywności fizycznej młodzieży. To ważne inwestycje wspierające rozwój edukacji i zdrowego stylu życia.

W Łagowie trwa budowa pierwszego w powiecie domu dla rodzin zastępczych – miejsce to będzie wsparciem dla dzieci potrzebujących bezpiecznego i ciepłego środowiska do życia.

Kultura również zyskała dzięki staraniom władz powiatu – rozpoczęto rewitalizację Pałacu Dobieckich, historycznego obiektu o dużym znaczeniu dla regionu. Dzięki temu miejsce odzyska dawny blask i stanie się centrum wydarzeń kulturalnych.

Dodatkowo zrealizowano aż 33 inwestycje drogowe o łącznej wartości 70 milionów złotych, co znacznie poprawiło infrastrukturę komunikacyjną i bezpieczeństwo na terenie powiatu.

"Tomasz Pleban to samorządowiec z prawdziwego zdarzenia, który zawsze stawia potrzeby mieszkańców na pierwszym miejscu" – podkreślają organizatorzy nagrody Laur Samorządowca.

To wyróżnienie jest dowodem uznania dla jego skutecznego zarządzania i oddania idei samorządu terytorialnego. Starosta nie tylko realizuje ambitne projekty, ale przede wszystkim buduje silne relacje z mieszkańcami, co przekłada się na ich zaufanie i wspólne sukcesy.

Gratulujemy Tomaszowi Plebanowi tego zasłużonego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz powiatu kieleckiego!


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Kielcach