Sabina Jarząbek z KKL Kielce po raz czwarty mistrzynią Polski na 5 km
Sabina Jarząbek po raz kolejny udowodniła, że jest niekwestionowaną królową polskich biegów ulicznych na 5 kilometrów. Jej zwycięstwo w stolicy to kolejny rozdział sportowej dominacji zawodniczki z Kielc, która zdobywa serca kibiców i zapisuje się złotymi zgłoskami w historii lekkoatletyki.

Sabina Jarząbek z KKL Kielce triumfuje na warszawskich trasach

W niedzielne popołudnie Warszawa była świadkiem niezwykłego wydarzenia sportowego – Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego po raz czwarty z rzędu sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 kilometrów. Zawodniczka pod opieką trenera Zbigniewa Nadolskiego pokonała trasę w czasie 16 minut i 14 sekund, potwierdzając swoją znakomitą formę.

To nie tylko kolejne zwycięstwo Sabiny, ale także ósmy mistrzowski tytuł w jej bogatej karierze. Wśród sukcesów znajduje się również triumf w biegu na 10 kilometrów oraz w biegach przełajowych, co świadczy o wszechstronności i wytrwałości tej utalentowanej sportsmenki.

Rywalizacja na najwyższym poziomie przyciągnęła uwagę kibiców

Tuż za Sabiną Jarząbek na podium stanęły Julia Koralewska z AZS-AWFiS Gdańsk, która ukończyła bieg z czasem 16:17, oraz Beata Niemyjska reprezentująca klub Zantyr Sztum z wynikiem 16:27. Ich walka o medale dostarczyła licznie zgromadzonym widzom wielu emocji i pokazała, jak wysoki poziom prezentują polskie biegaczki uliczne.

Dla mieszkańców Kielc to powód do dumy, gdyż Sabina Jarząbek nie tylko reprezentuje miasto, ale także inspiruje młode pokolenia sportowców do podejmowania wyzwań i rozwijania swoich pasji.


Opierając się na: Urząd Miasta Kielce