Utrudnienia i objazdy wokół cmentarzy w Kielcach na okres Wszystkich Świętych

W mieście zaplanowano duże przesunięcia w organizacji ruchu wokół nekropolii — zmiany mają obowiązywać przez trzy dni i dotkną zarówno kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. Miejski Zarząd Dróg informuje o nowych zasadach na kilku ulicach, a Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada dodatkowe kursy autobusów. Warto wcześniej zaplanować dojazd i miejsce do zaparkowania.
- Zasady przygotowane przez Miejski Zarząd Dróg
- Jak zmieni się ruch w Kielcach podczas Wszystkich Świętych
- Parking i komunikacja miejka - gdzie zostawiać samochód i jakie autobusy pojadą
Zasady przygotowane przez Miejski Zarząd Dróg
W okresie Wszystkich Świętych, od czwartku 30 października od godz. 23:30 do niedzieli 2 listopada do godz. 22:00, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie kilku kieleckich cmentarzy. MZD wskazuje, które ulice staną się jednokierunkowe oraz gdzie będą obowiązywać zakazy zatrzymywania się.
Na obszarze wokół cmentarzy przy ulicach Ściegiennego i Spokojnej jako jednokierunkowe wyznaczono między innymi następujące odcinki:
- ul. Sołtysiaka „Barabasza” od ul. Ściegiennego do al. Legionów,
- ul. Kwasa od ul. Mahometańskiej do ul. Sołtysiaka „Barabasza”,
- ul. Spokojna od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza,
- ul. Langiewicza od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda,
- ul. Zgoda na fragmentach łączących z ul. Mała Zgoda oraz z ul. Miodowicza,
- ul. Mała Zgoda między ul. Zgoda a Ściegiennego,
- oraz odcinek ul. Ściegiennego od ul. Sołtysiaka „Barabasza” do ul. Husarskiej.
Ruch dwukierunkowy pozostanie jedynie na fragmencie ul. Ściegiennego od placu J. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka „Barabasza”. Dodatkowo prawy pas w kierunku południowym na ul. Ściegiennego (od WDK do skrzyżowania z ul. Sołtysiaka Barabasza) będzie objęty zakazem zatrzymywania się (znak B-36), bo tam utworzony zostanie buspas, ułatwiający przejazd autobusom.
Jak zmieni się ruch w Kielcach podczas Wszystkich Świętych
W Cedzynie organizacja ruchu podobna jest do rozwiązań z poprzednich lat. Przy dojeździe ul. Wikaryjską utwardzone pobocze zostanie wykorzystane jako pas dla pojazdów skręcających w ul. Cmentarną, natomiast środkowy pas będzie przeznaczony tylko do jazdy na wprost. Na ul. Cmentarnej i na fragmencie ul. Sandomierskiej (za skrzyżowaniem z ul. Wikaryjską do ul. Warzywnej) obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się z obu stron. Ul. Warzywna będzie drogą jednokierunkową w stronę ul. Sandomierskiej, z dojazdem od strony ul. Cmentarnej.
W rejonie cmentarza na Piaskach prawy pas każdej jezdni ul. Zagnańskiej — od wysokości ogrodów działkowych do ronda Caritas przy ul. Piaski Małe — zostanie przeznaczony na parkowanie równoległe. Zamknięta dla ruchu będzie też droga wewnętrzna równoległa do ul. Zagnańskiej.
Parking i komunikacja miejka - gdzie zostawiać samochód i jakie autobusy pojadą
Dla odwiedzających nekropolie przy ul. Ściegiennego przewidziano parkingi przy stadionie Suzuki Arena, przy pomniku Homo Homini oraz przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Osoby wybierające się na cmentarze na Piaskach i w Cedzynie mogą korzystać z parkingów przy samych nekropoliach.
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w okresie Wszystkich Świętych wzmocniona zostanie oferta autobusowa o dziesięć specjalnych linii: C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8, C9, C10 oraz trzy linie dodatkowe 4C, 30C, 44C. To rozwiązanie ma zmniejszyć presję na ruch samochodowy i ułatwić dojazd osobom bez własnego transportu.
Kierowcy i pasażerowie proszeni są o zapoznanie się z oznakowaniem i stosowanie się do tymczasowych zakazów — zmiany obowiązują w wyraźnie określonym terminie i mają uprościć przejazd oraz zwiększyć bezpieczeństwo w newralgicznych punktach miasta. Za szczegóły i mapy odpowiada Miejski Zarząd Dróg oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.
na podstawie: MZD Kielce.
![]()
Ostatnie Artykuły

Starościna dożynek z Grabowca prowadzi 25-hektarowe gospodarstwo

Edukacja ekologiczna w powiecie kieleckim z dotacją. Są konkursy i rajd

Blisko 2 promile i zakaz do 2027 roku. Kierowca trafił do aresztu

Prawie 10 mln zł na nowe osiedle pod Kielcami. Powstały drogi i chodniki

W Kielcach maturzyści spotkają uczelnie z całej Polski. Wstęp wolny

Ochrona ludności była tematem rozmów wojewody z wiceministrem

BRAVO w całej Polsce, CHARLIE na kolei. Rząd przedłuża alarmy

Od pięciu do 200 hektarów. Rolnik z Brzechowa został starostą dożynek

Ponad 3 mln zł na przedszkole przy Wojewódzkiej. Zakończyły się prace

Prawie 900 głosów zdecydowało. Przy SP 39 powstaje nowy plac zabaw

Dzieci stworzą własne gry i sprawdzą, co potrafi sztuczna inteligencja

Garncarstwo z Chałupek trafiło na krajową listę dziedzictwa

5 błędów przy wyborze klimatyzacji do domu, które mogą słono kosztować

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm
Przydatne dane teleadresowe
- Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach - bilety, godziny, zajęcia dla dzieci
- Parafia Niepokalanego Serca NMP w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Komisariat Policji II w Kielcach - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Parafia NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe nr 1 w Kielcach - noclegi, kontakt i dojazd
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach - kontakt, cennik, zapisy na egzamin
