Kolejne spotkanie przedstawicieli władz miasta ze środowiskami kobiecymi odbędzie się jutro o godz. 16.00 w sali Urzędu Stanu Cywilnego (Rynek 1). Zapraszamy.

 

Po raz pierwszy o powołaniu Rady Kobiet dyskutowano podczas spotkania w ratuszu, które odbyło  się 15 lutego. Na zaproszenie prezydenta Kielc przybyły środowiska kobiece.

 

Przedstawiony został projekt regulaminu oraz zasady naboru. Według przedstawionej koncepcji zadaniem Rady miałoby być opiniowanie uchwał Rady Miasta dotyczących kobiet, edukacja w zakresie równouprawnienia, monitorowanie polityki miasta, w kwestiach związanych ze sprawami dotyczącymi kobiet. Praca w Radzie miałaby charakter społeczny. Ustalono, że nad wspólnym stanowiskiem trzeba jeszcze popracować. Temu ma służyć kolejne spotkanie w Urzędzie Miasta Kielce.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.