Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Już 8 czerwca br. Energetyczny Ogród Doświadczeń po raz kolejny zamieni się w podniebne laboratorium. Wspólnie z mieszkańcami Kielc i gośćmi będziemy świętować Dzień Dziecka.

 

Piknik popularnonaukowy w ECN to wyjątkowe wydarzenie. Właśnie w tym dniu edukatorzy Energetycznego Centrum Nauki KPT wychodzą poza mury centrum i razem z odwiedzającymi przeprowadzają eksperymenty w plenerze, zachęcając do odkrywania nauki. Dzień Dziecka świętować z nami będą również partnerzy, którzy przygotowali wiele aktywności dla najmłodszych. Uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z atrakcji odbywających się na stoiskach oraz scenie w tym z warsztatów, pokazów czy też występów teatralnych. W programie m.in. spektakl podopiecznych Akademii Arte tancerza Żory Korolyova oraz pokaz taneczny Żory, warsztaty popularnonaukowe z Energetycznym Centrum Nauki KPT, Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Urzędem Komunikacji Elektronicznej, pokaz popularnonaukowy Profesora Pytalskiego z Fundacji Naukowej Twórcze Myślenie, prezentacja łazików marsjańskich Politechniki Świętokrzyskiej, pokaz sztuk walk i krótki trening Akademii Muay Thai. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym opowiadać będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, z kolei strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Niewachlów” opowiedzą o prawidłowych postawach podczas pożaru. Nie obędzie się bez prezentacji pojazdów służb. Wiele atrakcji przygotowano również w strefie malucha Przedszkola Zygzak, a także na stoisku Kielce - Raj dla dzieci.

 

Nie zabraknie konkursów z nagrodami w postaci gadżetów od Kieleckiego Parku Technologicznego, Energetycznego Centrum Nauki KPT, książek od Wydawnictwa Jedność czy też voucherów od E1 Gokart. Piknik odbywać się będzie w godz. 11:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny. W tym dniu bezpłatnie również będzie można zwiedzić wystawę ECN. Wejścia odbywać się będą co godzinę od 11:00 aż do 17:00. Liczba miejsc na ekspozycji ograniczona. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.