Tytuł warsztatów nawiązuje do cieni rzucanych w świetle przez woskowe wróżby. Noc z 29 na 30 listopada jest czasem wyjątkowym. To właśnie wtedy, każdy kto jest ciekawy swojej przyszłości wykorzystuje różne sposoby, aby poznać co szykuje dla niego los.

 

Warsztaty Zaczarowane cienie  przybliżą tradycje i zwyczaje związane ze świętem jednego z apostołów – św. Andrzeja. Uczestnicy zajęć poznają także w jaki sposób świętują ten dzień inni mieszkańcy Europy. Uczestnicy w formie atrakcyjnej zabawy poznają między innymi sposoby, przedmioty i techniki wykorzystywane przez naszych przodków do poznania swojej przyszłości.

Spotkania w Aptece Wyobraźni związane są z okolicznościowymi świętami, czasem z rocznicami. Tym razem inspiracją do spotkania są wróżby andrzejkowe i tego typu zwyczaje w innych krajach. Kreatywne zajęcia odbywają się cyklicznie w tym miejscu w 3 sobotę miesiąca.

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wszystkie dzieci chcące poznać zwyczaje andrzejkowej nocy w sobotę 30 listopada na magiczną zabawę w nietradycyjnym miejscu. Spotkanie odbędzie się w Aptece Wyobraźni w godzinach 11:00 -13:00. Koszt udziału to 6 zł od osoby.