UM Kielce: Awaria magistrali ciepłowniczej usunięta
Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce .
W nocy z 15 na 16 stycznia 2020 r. na magistrali ciepłowniczej Dn500 przy ul. ks. bpa M. Jaworskiego wystąpiła awaria.
W czwartek w godzinach wieczornych i nocnych prowadzone były prace związane z usuwaniem usterki. Przerwa w dostawach ciepłej wody dla os. Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze trwała ok. 12 godzin.
- Spółka planuje przebudowę sieci biegnącej wzdłuż ul. ks. bpa M. Jaworskiego, co już wcześniej zapowiadaliśmy. Sieć ta ma 45 lat i ze względu na użyte technologie jest już awaryjna - dodaje rzecznik MPEC.
W ubiegłym roku dla awaryjnego odcinka sieci ciepłowniczej została wyznaczona nowa trasa przebiegu sieci Dn500, wykonano projekt budowy i przebudowy sieci, uzyskano zgody właścicieli gruntów na dysponowanie nieruchomościami i pozwolenie na budowę oraz przygotowano dokumentację przetargową. Projekt MPEC przeszedł również kwalifikację w konkursie na dofinasowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, o które wystąpiła spółka ciepłownicza. Wykonawca przebudowy i budowy sieci Dn500 zostanie wyłoniony w lutym br. w przetargu nieograniczonym.
Wcześniej, w latach 2016-2019, MPEC zrealizowała przebudowę i budowę sieci Magistrali Wschód wzdłuż ul. Warszawskiej do ul. ks. bpa M. Jaworskiego.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,21839,awaria-magistrali-cieplowniczej-usunieta.html
Ostatnie Artykuły

Alarm, ewakuacja i dezinformacja. Uczniowie w Kielcach uczą się reagować

Trzy inwestycje w domach pomocy. Zgórsko i Łagiewniki szykują duże zmiany

PRL z boku wielkiej polityki. W Kielcach pokażą mniej znane oblicze epoki

Bezpłatne kastracje psów i kotów. Startuje wsparcie z kieleckiego KBO

Winnica wycofuje prośbę o autobusy. Spór znika z kieleckiej sesji

Kanada na pierwszym planie przed MSPO. W Kielcach padły ważne deklaracje

Dzieci z Kielc projektowały ekologiczne gry – nagrody już rozdane

Sześć gmin dołącza do bibliotecznej współpracy z powiatem

Sołtysi szykują zjazd. W starostwie padły pierwsze ustalenia

Uczniowie z Dwójki na dużej scenie. Spektakl niósł wzruszenie i pomoc chorym dzieciom

Rolki, taniec i pomaganie. Festyn w Bazie Zbożowej z mocnym programem

Kubuś rusza na festiwale. „Spowiedź w drewnie” ma mocny sezon

Przerwa w e-usługach geodezji potrwa dwa dni. Trwa aktualizacja oprogramowania

Kielczanie wskażą najcenniejsze miejsce na planszy Monopoly. Rusza plebiscyt
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach - kontakt, procedury i dotacje
- Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
- Izba Administracji Skarbowej w Kielce - kontakt, godziny, wizyty online
- Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny w Kielcach - kontakt, godziny i wsparcie dla przyszłych rodziców
- Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach - adres, kontakt, e-usługi
- Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS im. Św. Brata Alberta w Kielcach - kontakt, pracownie, zajęcia
