Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Wypożyczalnia samochodów - którą wybrać?

Chociaż wynajmowanie samochodu jest coraz popularniejsze, to jeszcze nie wszyscy wiedzą, że może to być całkiem tania alternatywa dla naszego transportu w czasie urlopu. Poniżej znajdziecie opis rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni i co może zwiększyć koszty wynajmu, jeśli nie przeczytamy regulaminu przed rezerwacją.

Regulamin - dlaczego warto go przeczytać?

W każdym regulaminie znajdziecie opis warunków wynajmu i zasady użytkowania samochodu. Znajdą się tam też elementy, które mogą spowodować znaczne zwiększenie kosztów naszej podróży. Po pierwsze kaucja. Może nie jest to realne zagrożenie, bo kaucja w większości przypadków jest jednak zwracana, ale wiąże się to z zamrożeniem pewnej kwoty pieniędzy na nawet kilka tygodni. Jest to kłopot w momencie, gdy nie mamy zbyt dużo oszczędności na naszym koncie bankowym. Po drugie limit kilometrów. Jeśli wybieramy się w bardzo długą podróż to też warto to sprawdzić, czy wypożyczalnia nie policzy nam kary za każdy dodatkowy kilometr. Po trzecie warunki zwrotu samochodu. Czy bak ma być pełny czy do poziomu, z którym otrzymaliście samochód na starcie? Przelicznik tankowania przez wypożyczalnię może być wysoki, więc warto o to zadbać. Następnie wkład własny w ubezpieczenie, czyli do jakiej kwoty za koszty naprawy to my jesteśmy odpowiedzialni finansowo, a kiedy wkracza wypożyczalnia. Pamiętajcie, że wypadek czy stłuczka zawsze się może zdarzyć. Takie jest życie. Patrząc na te wytyczne można polecić tą wypożyczalnie aut. Nie pobiera ona kaucji, nie posiada limitu kilometrów oraz za darmo podstawi samochód w wybrane miejsce jeśli czas wynajmu jest dłuższy niż 3 dni.

Kwestia ubezpieczenia

Jeszcze raz dokładniej omówmy kwestię ubezpieczenia. Otóż wypożyczalnie pomimo iż nie są powiązane z firmami ubezpieczeniowymi to oferują swoje ubezpieczenia. Podstawowe OC i AC zazwyczaj jest zawarte w cenie wynajmu auta. Można też je rozszerzyć, jeśli ktoś ma taką potrzebę. Jeśli zaś samochód zostanie unieruchomiony w wyniku wypadku, to możecie ubiegać się o samochód zastępczy z OC. Wracając do regulaminu. Pomimo iż wypożyczalnia oferuje ubezpieczenie, to nie zwalnia kierowców z spokojnej i rozważnej jazdy. Jeśli firma będzie nas podejrzewać o brawurową jazdę wtedy może się starać żebyście pokryli wszystkie koszty z własnej kieszeni. Wypożyczalnia nie zapłaci także za wasze mandaty. Jeśli przyjdzie jakiś mandat to bądźcie pewni, że zostanie to pokryte z waszego konta (albo raczej z karty płatniczej, którą musicie podać przy rezerwacji).

Usługi dodatkowe

Podstawową usługą jest tak zwana usługa "Ona way". Oznacza to różne punkty odbioru i zwrotu auta. Na przykład możecie odebrać samochód na jednym końcu kraju i oddać na drugim końcu. Czasami ta usługa jest dodatkowo płatna i podwyższa cenę wynajmu auta. Obiór auta w niestandardowym miejscu też może być dodatkowo płatne. Szczególnie jeśli czas wynajmu jest krótszy niż 3 dni. Kolejnym dodatkiem jest fotelik dziecięcy. W niektórych wypożyczalniach może być to drogi dodatek, więc sprawdźcie to z wyprzedzeniem, żeby nie narażać się na zbyt duże dodatkowe wydatki.