UM Kielce: Nominacja dla nowego dyrektora Teatru Kubuś”
Piotr Bogusław Jędrzejczak otrzymał z rąk Prezydenta Kielc Bogdana Wenty nominację na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Piotr Bogusław Jędrzejczak wygrał konkurs na to stanowisko i obejmie je 1 września, umowa będzie obowiązywać przez trzy lata. Dotychczasowy dyrektor teatru Robert Drobniuch, od 1 września pokieruje Teatrem Lalek Guliwer w Warszawie.
- Przy tych wszystkich ograniczeniach związanych z pandemią, to głównym zadaniem będzie przede wszystkim utrzymanie tego bardzo dobrego poziomu artystycznego, który teatr Kubuś osiągnął w ostatnich latach i nie skrzywdzic załogi, bo to bardzo dobry zespół. Do tego dochodzi jeszcze perspektywa przenosin do nowej siedziby teatru. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie końcówka przyszłego roku. Zadanie trudne, ale moje doświadczenie pokazuje, że trudny czas, to jest taki, który potrafi jednoczyć, jeśli to się sensownie poprowadzi i mam nadzieję, że tak bedzie - powiedział Piotr Bogusław Jędrzejczak, nowo wybrany dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś.
Piotr Bogusław Jędrzejczak to reżyser teatralny, kulturoznawca-teatrolog i psycholog. Był dyrektorem naczelnym i artystycznym Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i twórcą kilku festiwali m.in. Festiwalu Bluesowo-Rockowego imienia Miry Kubasińskiej Wielki Ogień w Ostrowcu Świętokrzyskim, Festiwalu Piosenki Literackiej W Żółtych Płomieniach Liści im. Łucji Prus w Białymstoku. Autor powieści dla młodzieży Dziennik klikomanki i podręcznika Jak w Polsce zostać aktorem. Wykładowca, juror festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich. Współpracował z wieloma teatrami w Polsce, także kieleckim teatrem Kubuś m.in. reżyserował spektakl O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce.
- Moje związki z Kielcami są rozliczne, również rodzinne. Mój pradziadek 102 lata temu zakupił w majątek w okolicach Kielc, który do dziś należy do rodziny. Ja tutaj właściwie sie wychowałem, a Kielce to jest miasto, w którym albo zrobiłem, albo pokazywałem najczęściej przedstawienia ze wszystkich miast, z którymi współpracowałem. Jestem szczęśliwy, bo w Kielcach jestem u siebie, znam ludzi, miejsca, ulice. Ja Kielce po prostu bardzo lubię - powiedział Piotr Bogusław Jędrzejczak, nowo wybrany dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś.
W konkursie na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś” wystartowały cztery osoby. Komisja rekrutacyjna po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, zdecydowaną większością głosów, bo 7 do 1, wskazała, że nowym dyrektorem kieleckiego teatru powinien zostać pan Jędrzejczak. W komisji zasiadali nie tylko przedstawiciele Urzędu Miasta, ale także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stowarzyszeń twórczych i zakładowej organizacji związkowej.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,23105,nominacja-dla-nowego-dyrektora-teatru-kubus.html
Ostatnie Artykuły

Sportowy weekend w Kielcach pełen meczów biegu i maratonu pływackiego

Prace w chmielnickim szpitalu idą zgodnie z planem. Termin pozostaje realny

Przerwa w profilu zaufanym. Na kilka godzin zablokuje ważne sprawy online

Otwarte auto kosztowało go 3400 zł - policja szybko namierzyła sprawcę

Rząd w pełnym składzie. Tak wygląda obecny układ sił w KPRM

Bibliotekarze z Kielc świętowali z życzeniami, nagrodami i tortem

Przerwa w profilu zaufanym. Nocą nie będzie można się zalogować

Profil zaufany i podpis zaufany będą chwilowo niedostępne. Przerwa potrwa całą noc

Rodzice i nauczyciele z „Ósemki” zagrają w KCK dla hospicjum

Nocna przerwa w profilu zaufanym. Rano część spraw online nie ruszy

W Hali Legionów czeka wieczór wdzięczności dla Talanta Dujszebajewa
![[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30:23 w półfinale ORLEN Superligi](/images/mecz/thumbnails/industria-kielce-rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-08052026-3023.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30:23 w półfinale ORLEN Superligi
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Raków Częstochowa – Korona Kielce 2:0. Gospodarze skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/rakow-czestochowa-korona-kielce-08052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Raków Częstochowa – Korona Kielce 2:0. Gospodarze skuteczniejsi po przerwie

