Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Codzienna stylizacja ma być przede wszystkim wygodna, ale także stylowa. Panowie najczęściej ubierają się w modne bluzy z kapturem, które nie tylko świetnie wyglądają, ale przede wszystkim są naprawdę praktyczne. Jak zatem właściwie dobrać męską bluzę? Czym się kierować podczas zakupu? Podpowiadamy!

Czarne bluzy męskie

Nie jest zdziwieniem fakt, że zdecydowana większość mężczyzn wybiera czarne bluzy. Pasują one do każdej stylizacji. Ten uniwersalny kolor dodaje przede wszystkim powagi, pewności siebie i uroku. Jednak decydując się na zakup czarnej bluzy męskiej, warto zwracać uwagę na materiał i jego strukturę, gdyż zdarza się, że ta część garderoby zaczyna się mechacić pod wpływem czasu, co psuje cały efekt wizualny. 

Odpowiedni materiał

Rodzaj materiału, z jakiego powstają ubrania, jest naprawdę istotną kwestią, którą warto brać pod uwagę nie tylko zresztą w przypadku bluz z kapturem. Jednak w tym przypadku rodzaj tkaniny jest szczególnie ważny, gdyż jest to bardzo często odzież wierzchnia, na którą nie zakłada się już nic więcej. Męskie bluzy z kapturem powinny być w stu procentach wykonane z bawełny. Czasem można spotkać się także z mieszankami, na które składa się około 80 procent bawełny. Takie bluzy również są jak najbardziej w porządku, ponieważ dodatek elastanu lub poliestru wzmacnia bawełnę i nadaje jej dodatkowych właściwości, np. elastyczności. Przede wszystkim warto decydować się na materiał, który nie będzie się gniótł, ale idealnie dopasowywał do ciała. Oczywiście faktem jest to, że bawełniana bluza męska nie będzie idealnym rozwiązaniem na deszcz, gdyż jest ona dość podatna na nasiąkanie wodą. Jednak jest to w zasadzie jeden minus tego materiału. Bawełniana bluza męska jest niezwykle przyjemna w dotyku i równie przyjemnie się ją nosi.

Właściwy rozmiar

Zarówno zbyt duża bluza, jak i za mała będzie wyglądała źle. Kluczem do nienagannego wyglądu jest przede wszystkim wybór odpowiedniego rozmiaru. Za ciasna bluza będzie wyglądała niekorzystnie, gdyż materiał będzie zbytnio opinał się na ciele. Ponadto jej noszenie może powodować dyskomfort. Jednak działa to także w drugą stronę. Za duża bluza będzie wyglądała nieestetycznie, gdyż materiał zamiast dobrze przylegać, będzie ,,wisiał" na ciele mężczyzny i zaburzał jego proporcje. Długość bluzy również ma ogromne znaczenie. Nie może być ona zbyt długa, gdyż spowoduje to, że nogi będą wyglądały na krótsze, choć wyjątkiem są takie modele bluz męskich, które w istocie zostały przedłużone już na etapie projektu. Rozmiar ma ogromny wpływ na efekt końcowy, dlatego warto przymierzyć ubranie, zanim podejmie się decyzję co do jego zakupu. Jeśli nie masz możliwości przymierzyć ubrania, pomocny w wyborze będzie wpis o bluzach męskich opublikowany na portalu kafeteria.pl.

Kupujesz bluzę męską? Pamiętaj, by sprawdzić jej skład i gramaturę

Bluza dopasowana do sylwetki

Każdy człowiek ma inną posturę ciała. Jedna osoba jest szczuplejsza, inna natomiast szersza w barkach. Tyczy się to także mężczyzn. Bardzo często w wielu sklepach spotkać się można z bluzami z nadrukiem. Czy są one odpowiednie dla każdego? Wyraźne nadruki w górnej części barków powodują, że osoba wizualnie wygląda na szerszą. Wielu panów decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż chcą zakryć w ten sposób swoje wąskie barki. Jednak nie należy przesadzać z ilością dodatków czy ozdób, jakie mają znaleźć się na bluzie. Ma ona być przede wszystkim wygodna i stylowa. Nie jest to ubranie wyjściowe, które nadaje się na imprezę czy do pracy. Jest to raczej odzież, którą zakłada się na spotkania ze znajomymi, do szkoły czy na trening, dlatego też warto zadbać o to, aby była schludna i stylowa.

Wbrew pozorom wybór bluzy z kapturem nie jest takim łatwym zadaniem. Przede wszystkim dobrze jest dopasować ubranie do sylwetki, gdyż w przeciwnym razie całość będzie prezentowała się niechlujnie. Można także postawić na znaną i sprawdzoną firmę, gdyż pomoże to wybrać ubranie zdecydowanie lepszej jakości. Jednak wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych wymagań.