Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza 11 kwietnia 2021 r. na koncert bardów. Będzie to połączenie czegoś, co z pozoru wydaje się nie do połączenia.

 

Widzowie usłyszą poetyckie, poruszające trudne tematy utwory Marka Tercza i satyryczne, wywołujące uśmiech na twarzy piosenki Trzeciego Oddechu Kaczuchy.

 

Ale czy na pewno nic ich nie łączy? Czy na pewno nie mają wspólnego mianownika? Odpowiedź znajdziecie słuchając koncertu „Opowieści NIEpoważne”.

 

Koncert online rozpocznie się w niedzielę, 11 kwietnia br., o godz. 20:00.

 

Marek Tercz – poeta, pieśniarz, bard, kompozytor. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Artystycznej (1980), Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej "Fama", Festiwalu Piosenki w Opolu (z Piwnicą pod Baranami).

 

Trzeci Oddech Kaczuchy, czyli Ona i On – Maja Piwońska i Andrzej Janeczko. Zespół, który jako trio (ze Zbigniewem Rojkiem) narodził się styczniowej nocy 1981 r. w Olsztynie przy Wyższej Szkole Pedagogicznej. W tym roku obchodzą 40-lecie swojej scenicznej działalności. Podczas koncertu posłuchamy piosenek kabaretowych, parodii znanych i lubianych utworów, a także liryczne ballady.

 

Więcej na stronie internetowej Domu Srodowisk Twórczych