UM Kielce: Deklaracje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw
Od 1 lipca bieżącego roku wchodzi w życie obowiązek złożenia deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych. Obowiązek spoczywa na właścicielu lub zarządcy budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw.
DEKLARACJE DOTYCZĄCE ŹRÓEŁ CIEPŁA I SPALANIA PALIW:
- Formularz A - budynki i lokale mieszkalne - pobierz,
- Formularz B budynki i lokale niemieszkalne - pobierz.
System przeznaczony jest do realizacji ustawowych zadań związanych z ochroną środowiska, termomodernizacją i walką z ubóstwem energetycznym.
Deklarację będzie można złożyć poprzez:
- System teleinformatyczny Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Link: zone.gunb.gov.pl
, naciśnij → złóż deklarację wypełnij ją i wyślij.
Składanie deklaracji będzie wdrażane zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa, KORZYSTAJĄC W SZCZEGOLNOŚCI Z PROFILU ZAUFANEGO (bezpośrednie połączenie do systemu Węzła Krajowego). Profil zaufany w ramach Węzła krajowego jako sposób uwierzytelniania jest obecnie systemem w pełni działającym i wykorzystywanym przez instytucje oraz obywateli. Niezależnie od Profilu Zaufanego Węzeł Krajowy UMOŻLIWIA KORZYSTANIE Z DOWODU OSOBISTEGO Z WARSTWĄ ELEKTRONICZNĄ.
- Osobiście lub listownie w Urzędzie gminy właściwym dla miejsca lokalizacji budynku.
Jeżeli budynek mieszkalny lub niemieszkalny posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć w terminie 12 miesięcy.
Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane w budynku po 1 lipca, deklarację należy złożyć w terminie 14 dni (licząc od uruchomienia).
Złożenie deklaracji jest obowiązkowe.
Więcej informacji na stronie: zone.gunb.gov.pl
Ponadto w siedzibie Urzędu Miasta Kielce przy ul. Strycharskiej 6 znajduje się stanowisko komputerowe, na którym można samodzielnie wprowadzić deklarację poprzez system informatyczny Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Prezydent MiastaKielce zachęca do złożenia deklaracji poprzez System teleinformatyczny Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obwiązek złożenia deklaracji spoczywa na właścicielu lub zarządcy budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,24504,deklaracje-dotyczace-zrodel-ciepla-i-spalania-paliw.html
Ostatnie Artykuły

Kielce na wakacyjnej mapie pełnej warsztatów, sceny i sportowych zajęć

Dzik Kiełek patronem przedszkola. W Kielcach wróciła legenda miasta

Turniej Pięciu Pływalni rozstrzygnięty. Najlepsi wyłonieni po miesiącach startów

Policjanci sprawdzali młodych rowerzystów w Kielcach. Egzamin zaskoczył niejednego ucznia

Beczki bez oznaczeń i pakunek z przewodami - taki test na Karczówce

Sienkiewicz i Żeromski na balkonach. Uliczny spektakl otworzy Święto Kielc

Wsparcie dla onkologii i krwiodawstwa. Wiceminister przyjechała do Kielc

Arkadius w Windzie pokaże modę, która była manifestem

Koszykówka 3x3 na Rynku. Weekend z grą dopiero się rozkręca

Na Foce rozstrzygnął się turniej. Łączny dystans przekroczył 118 kilometrów

Pilot oślepiony laserem nad Masłowem - policja zatrzymała 62-latka

W Kielcach padną zasady dwóch rządowych naborów dla organizacji

Ćwierć wieku współpracy. Samorządowcy świętowali w Kielcach

Drogowiec Jeż uczy pierwszoklasistów. W tle ważna lekcja przed wakacjami
Przydatne dane teleadresowe
- POLREGIO Świętokrzyski Zakład w Kielcach - kontakt, rozkład jazdy i bilety
- Wodociągi Kieleckie - kontakt, awarie i e-BOK
- Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach - kontakt, zajęcia, kino i wynajem sal
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie interwencji
- Geopark Świętokrzyski w Kielcach - kontakt, atrakcje i trasy turystyczne
- Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach - kontakt, wydziały, opłaty i e-wokanda
