UM Kielce: Kielce będą stolicą polskiej metrologii
Prace przy budowie Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar przy ul. Wrzosowej postępują zgodnie z planem. GUM zatrudnił już czterech pierwszych pracowników. Docelowo w pierwszym etapie w Świętokrzyskim Kampusie GUM pracę znajdzie około 50 osób.
W Urzędzie Miasta Kielce odbyło się kolejne spotkanie robocze Prezydenta Kielc Bogdana Wenty z prezesem Głównego Urzędu Miar prof. Jackiem Semaniakiem na temat współpracy.
Projekt Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar Etap I” realizowany jest przez Główny Urząd Miar oraz Politechnikę Świętokrzyską. W pierwszym etapie u zbiegu ulicy Wrzosowej i al. Popiełuszki wybudowanych zostanie 6 laboratoriów, budynek obsługowo-techniczny oraz warsztat.
Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2021 roku.
- Pogoda sprzyja sprawnej realizacji Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. W tej chwili powstało już kilka obiektów w stanie surowym otwartym. Oczekujemy, że w okresie zimowym możliwe będą prace wewnątrz budynków mówi profesor Jacek Semaniak, prezes GUM.
Dzięki Kampusowi GUM znacznie wzmocniona zostanie współpraca sektora nauki i gospodarki. Ogromna inwestycja przy ul. Wrzosowej wzbudza zainteresowanie przedstawicieli różnych branż.
- Już teraz widzimy bardzo pozytywne efekty budowy Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. Podczas Forum Rynku Nieruchomości, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Sopocie wielu przedstawicieli związanych z sektorem budownictwa pytało o budowę Laboratoriów GUM. Kampus, który powstanie w Kielcach jest ważny dla rozwoju naszego miasta, regionu świętokrzyskiego, ale także otworzy przestrzeń dla Politechniki Świętokrzyskiej oraz dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta.
Równolegle z pracami budowlanymi prowadzone są przetargi na wyposażenie laboratoriów oraz rekrutacja pracowników. Cztery osoby już zostały zatrudnione w Głównym Urzędzie Miar. W pierwszym etapie w Kielcach pracę znajdzie około 50 osób 30 na etatach metrologicznych.
- Pozostałe etaty będą niezbędne dla funkcjonowania tego ośrodka, m.in. administracyjne i informatyczne. Dlatego zachęcam wszystkich, aby śledzili postępowania związane z naborem do Głównego Urzędu Miar informuje profesor Jacek Semaniak.
Jednym z wyzwań współpracy Miasta Kielce z Głównym Urzędem Miar jest zapewnienie w przyszłości lokali mieszkalnych dla pracowników Świętokrzyskiego Kampusu GUM.
Budowa kompleksu badawczego ma zakończyć się w styczniu 2023 roku, następnie budynki zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt i aparaturę badawczo-rozwojową. Świętokrzyski Kampus Laboratoriów Głównego Urzędu Miar rozpocznie działalność od stycznia 2024 roku.
Pod budowę Kampusu Laboratoriów GUM Miasto Kielce przekazało 13 ha gruntu o wartości blisko 37 mln zł.
Wartość projektu Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar Etap 1 (KAMPUS) to prawie 189 mln zł, ponad 165 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej I Innowacje i nauka, Działanie 1.1 Wsparcie infrastruktury B+R.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,24835,kielce-beda-stolica-polskiej-metrologii.html
Ostatnie Artykuły

Alarm, ewakuacja i dezinformacja. Uczniowie w Kielcach uczą się reagować

Trzy inwestycje w domach pomocy. Zgórsko i Łagiewniki szykują duże zmiany

PRL z boku wielkiej polityki. W Kielcach pokażą mniej znane oblicze epoki

Bezpłatne kastracje psów i kotów. Startuje wsparcie z kieleckiego KBO

Winnica wycofuje prośbę o autobusy. Spór znika z kieleckiej sesji

Kanada na pierwszym planie przed MSPO. W Kielcach padły ważne deklaracje

Dzieci z Kielc projektowały ekologiczne gry – nagrody już rozdane

Sześć gmin dołącza do bibliotecznej współpracy z powiatem

Sołtysi szykują zjazd. W starostwie padły pierwsze ustalenia

Uczniowie z Dwójki na dużej scenie. Spektakl niósł wzruszenie i pomoc chorym dzieciom

Rolki, taniec i pomaganie. Festyn w Bazie Zbożowej z mocnym programem

Kubuś rusza na festiwale. „Spowiedź w drewnie” ma mocny sezon

Przerwa w e-usługach geodezji potrwa dwa dni. Trwa aktualizacja oprogramowania

Kielczanie wskażą najcenniejsze miejsce na planszy Monopoly. Rusza plebiscyt
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach - kontakt, oddziały, SOR i rejestracja
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie interwencji
- Miejski Zarząd Budynków w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii
- Komisariat Policji III w Kielcach - kontakt, dzielnicowi, zasięg terytorialny
- Oddział Celny w Kielcach - kontakt, godziny, sprawy celne i podatkowe
- I Komisariat Policji w Kielcach - kontakt, dzielnicowi, rejony służbowe
