Walka z podwójnym podbródkiem jest dla Ciebie jak walka z wiatrakami? Zapomnij o domowych metodach i zdecyduj się na wizytę w dobrym gabinecie medycyny estetycznej. Zapytaj lekarza o kriolipolizę podbródka – ten zabieg naprawdę może zdziałać cuda.
Co to jest kriolipoliza?
Kriolipoliza to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia trwałą redukcję znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Jego rezultaty można porównać do efektów liposukcji, chociaż odbywa się bez przerywania ciągłości naskórka. Metoda ta została odkryta przez naukowców z Harvard Medical School, którzy zauważyli, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej podatne na niską temperaturę niż tkanki okalające.
Zabieg polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej, czyli oddziaływaniu na nią bardzo niską temperaturą (kilka stopni poniżej 0°C). Dzięki unikalnej technologii zamrożona zostaje tylko tkanka tłuszczowa. Kriolipoliza nie uszkadza skóry. Zamrażanie tłuszczu następuje selektywnie, z wysoką precyzją, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz zapewnia wysoką skuteczność terapii.
Kriolipoliza podbródka – przebieg zabiegu
Zabieg kriolipolizy rozpoczyna się od zabezpieczenia ciała specjalną, ochronną membraną, co dodatkowo wzmacnia jego bezpieczeństwo i zapobiega odmrożeniom skóry i innych tkanek. Dzięki pracy w bardzo niskiej temperaturze kriolipoliza jest bezbolesna i komfortowa. Niektóre osoby mają na początku nieprzyjemne odczucia (pieczenie, szczypanie) – nie wymaga to jednak zastosowania znieczulenia.
Kriolipoliza podbródka dostępna m.in. w Klinice Miracki w Warszawie, polega na zassaniu fałdu skóry przez głowicę urządzenia, a następnie wymrażaniu tkanki tłuszczowej w temperaturze -5°C przez około 45 minut. Zastosowanie podciśnienia ogranicza cyrkulację krwi w obszarze zabiegowym i podnosi skuteczność terapii. Na koniec skóra zostaje rozmasowana, aby przywrócić jej prawidłowe krążenie, a zassany fałd doprowadzić do naturalnej formy.
Tkanka tłuszczowa podczas kriolipolizy zostaje w kontrolowany sposób schłodzona, co wywołuje miejscowy stan zapalny. Przez kilka tygodni po zabiegu (maksymalnie 3 miesiące) uszkodzone zimnem komórki tłuszczowe usuwane są stopniowo z organizmu przez układ limfatyczny. Pierwsze ubytki w tkance tłuszczowej pojawiają się po 3-4 tygodniach, jednak ostatecznego efektu można oczekiwać po upływie około 12 tygodni. Kriolipoliza często przynosi efekty już po jednym zabiegu. Czasem konieczne jest jej powtórzenie 2-3 razy po 6-8 tygodniach. Kolejną serię zabiegów można wykonać dopiero po upływie roku.
Zamrażanie tkanki tłuszczowej – czy to bezpieczne?
Podstawowym warunkiem tego, żeby kriolipoliza przebiegała bezpiecznie, jest odbycie konsultacji z kosmetologiem. Specjalista powinien m.in. zmierzyć grubość tkanki tłuszczowej, która powinna wynosić co najmniej 2 cm. Rolą kosmetologa jest również weryfikacja, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do kriolipolizy, np. niewydolność wątroby i nerek, choroba Reynaud’a, stan zapalny skóry na obszarze zabiegowym.
Zamrażanie tkanki tłuszczowej jest kontrolowane i bezpieczne. Skóra, naczynia krwionośne i inne tkanki skutecznie chronione są przed zimnem dzięki zastosowaniu ochronnej membrany. Powrót do codziennych czynności możliwy jest od razu po wykonaniu zabiegu. Bezpośrednio po nim na skórze pojawia się zaczerwienienie, które znika maksymalnie po kilku godzinach. Mogą wystąpić również siniaki związane z zassaniem skóry, które będę utrzymywać się do kilku dni. Przez pierwsze 2 tygodnie można odczuwać tkliwość i mrowienie. Pewną niedogodnością jest zmniejszone czucie w okolicy podbródka, które w pełni powraca po około 3 miesiącach.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.