Jak powinna wyglądać pielęgnacja po zabiegu przedłużania rzęs?

O przedłużane rzęsy warto dbać, ponieważ wpływa to nie tylko na ich wygląd, ale i na to, jak długo się będą one trzymać.

Odpowiednia higiena

Po przedłużaniu rzęs absolutnie najważniejsza jest ich higiena. Warto klientce zaraz po zabiegu zarekomendować np. szampon do rzęs w żelu, który pozwoli usunąć wszystkiego rodzaju zanieczyszczenia. Rzęsy dzięki regularnemu oczyszczaniu będzie nie tylko estetycznie wyglądać, ale i nie będą powodować podrażnień, stanów zapalnych oraz dyskomfortu. Istotne jest, aby poinformować dokładnie klientkę o zasadach pielęgnacji po zabiegu. Rzęs nie myjemy tradycyjnym szamponem. Potrzebny jest produkt, który ma odpowiednie PH zarówno dla rzęs jak i skóry. Ponadto: klientka powinna unikać substancji oleistych, które niszczą klej stosowany podczas zabiegu. kremy należy stosować z wyłączeniem okolic oczu. sztucznych rzęs nie wolno malować mascarą, a do ich rozczesywania trzeba stosować specjalną szczoteczkę.

Do czego służy utrwalacza do rzęs?

Utrwalacz do rzęs

przedłużanych służy do zabezpieczania rzęs syntetycznych po wykonanym zabiegu. Przedłuża efekty, ponieważ wzmacnia wiązanie kleju, co wpływa na lepszą trwałość aplikacji. Ponadto usuwa brud, tłuszcz oraz zanieczyszczenia. Utrwalacz dodaje całości także wyjątkowego połysku, a przy tym nie obciąża dodatkowo rzęs ani ich nie skleja. Jest to z pewnością cenny produkt zapewniający idealne wykończenie po zabiegu.