Meble tarasowe modułowe – czy znasz ich zalety?

Meble tarasowe w konstrukcji modułowej to interesująca nowość, dostępna na polskim rynku od kilku lat. Meble te doskonale sprawdzą się zarówno na tarasach, jak i w ogrodach czy na balkonach, pozwalając na kreatywne podejście od przestrzeni. Co warto wiedzieć o meblach tego typu?

Nowoczesne meble tarasowe, które zmienią przestrzeń

Meble tarasowe modułowe to komplety, które składają się z kilku lub kilkunastu elementów. Elementy te mogą być wykorzystywane oddzielnie lub też łączone przy pomocy niewielkich złączek. Meble modułowe to świetna propozycja dla osób kreatywnych, które cenią sobie możliwość zmian na tarasie czy w ogrodzie, w zależności od potrzeb. Meble tarasowe modułowe umożliwią stałe dopasowywanie przestrzeni do okazji, przez co przestrzeń wypoczynkowa stanie się bardziej funkcjonalna.

Jak projektowane są meble tarasowe modułowe?

Kolekcje modułowe oparte są zazwyczaj na lekkich, aluminiowych stelażach – wykorzystanie aluminium sprawia, że elementy kolekcji posiadają niską wagę, a ich podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. Stelaże aluminiowe są malowane proszkowo, przez co możliwe staje się zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią, korozją, odkształcaniem. Wierzch mebli pokrywają miękkie poduszki i siedziska, nierzadko są one tapicerowane tkaninami o hydrofobowej strukturze, przez co materiały są odporne na wnikanie kurzu, wilgoci, ścieranie.

Meble tarasowe modułowe w nowoczesnych aranżacjach

Szukając oryginalny mebli modułowych, warto zwrócić uwagę na kolekcję ARONA, proponowaną przez markę Gardenspace. Są to meble tarasowe, które pozwolą na niebanalną aranżację przestrzeni przydomowej i nadanie jej charakteru. Meble ARONA pozwolą na wygodne podejmowanie większej ilości gości czy stworzenie komfortowej kanapy narożnej, która pozwoli na drzemanie w cieniu parasola ogrodowego, w czasie upalnego popołudnia. Gardenspace to marka o wieloletnim doświadczeniu na rynku, która łączy w swoich produktach nowoczesne trendy i trwałe tworzywa.

Strefę wypoczynkową, w której prym wiodą meble modułowe, powinno się uzupełnić o niezwykłe dodatki. Jednym z nich może być parasol ogrodowy z licznymi punktami regulacji. Ciekawą propozycją są również lampy solarne w formie nowoczesnych lampionów. Lampy takie pozwolą na przesiadywanie na tarasie również wieczorami. O komfort termiczny zadbają koce i pledy.