Starostwo Kielce: Wernisaż wystawy poplenerowej Ciekoty 2020
**W galerii Centrum Edukacji i Kultury Szklany Dom w Ciekotach w piątek 28 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej Ciekoty 2020 autorstwa Skarżyskiego Klubu Twórców SKART”.
**
W lipcu 2020 roku Skarżyski Klub Twórców SKART” pod opieką Haliny Osóbki-Wężyk i Młodzieżowa Akademia Sztuki MASz”, prowadzona przez mgr sztuki Katarzynę Piwnik uczestniczyli we wspólnym plenerze plastycznym organizowanym jak co roku przez Miejskie Centrum Kultury.
Tym razem plastycy ten twórczy czas spędzili w Ciekotach, gdzie zainspirowani krajobrazami świętokrzyskimi i dworkiem Stefana Żeromskiego rozproszyli się po okolicy ze swoimi sztalugami, farbami i szkicownikami.
Te twórcze działania zaowocowały powstaniem wielu prac nie tylko z dziedziny malarstwa i rysunku, ale też wycinanek, rzeźb i fotografii. Rozpoczęte podczas pleneru prace zostały ukończone już w domu i czekały, by pojawić się na corocznej wystawie poplenerowej w galerii MCK. Pandemia sprawiła, że wystawa odbyła się tylko w formie online, a pierwszy raz publicznie prace zostaną zaprezentowane w Ciekotach, w miejscu, w którym powstawały.
Podczas wystawy swoje prace pokażą: Krystyna Bondel, Magdalena Chmielewska, Anna Chodniewicz-Pająk, Bogusław Jelonek, Małgorzata Kocia, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Mirosław Madej, Maja Malinowska, Barbara Obara, Anna Pająk, Halina Skrzeczyna, Amelia Zawadzka. Na wystawę zapraszamy wspólnie z Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Źródło: Szklany Dom w Ciekotach
Starostwo Powiatowe w Kielcach, powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Wernisaz-wystawy-poplenerowej-Ciekoty-2020/idn:10112
Ostatnie Artykuły

Wieczorne utrudnienia przy Kadzielni. Kierowcy muszą uważać na objazdy

Na Jesionowej i Zagnańskiej pojawią się zwężenia. Zmiany dotkną też pieszych

Gęsty majowy weekend w Kielcach. Święta, sceny i sport

Majówka na drogach zaczyna się od zdjęcia nogi z gazu – GDDKiA przypomina

Od sklepu na Rynku do wojskowych powłok. Kielecka Barwa rośnie w siłę

Przemarsz w centrum Kielc zamknie kilka wjazdów. MZDiK zapowiada utrudnienia

Nowe rondo ma uporządkować przejazd między kieleckimi osiedlami

W Piekoszowie szykują trzy drogowe zmiany. Jest plan na 1,3 mln zł

Bielińskie truskawki pod presją mrozu. Plantatorzy liczą straty

Zakrapiane spotkanie w pustostanie skończyło się rozbojem i aresztem

Rowerowa rozgrzewka przed Geofestiwalem. Meta czeka w Ogrodzie Botanicznym

Afryka w bibliotece - kielecki DKK dał się porwać jednej książce
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D): UKS SMS Wybicki Kielce – Acana Moto-Jelcz Oława 25:38](/images/mecz/thumbnails/uks-sms-wybicki-kielce-acana-moto-jelcz-olawa-30042026-2538.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D): UKS SMS Wybicki Kielce – Acana Moto-Jelcz Oława 25:38

