Liczne poczty sztandarowe, przekazanie nowego samochodu pożarniczego oraz medale i odznaczenia za zasługi. Gminne obchody Dnia Strażaka w Nowej Słupi miały uroczysty przebieg. Z życzeniami bezpiecznej służby tego dnia odwiedził druhów Stefan Bąk członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji strażaków pod przewodnictwem o. Karola ze Świętego Krzyża i w asyście proboszcza parafii w Rudkach, ks. Stanisława Zioło.

Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się na Plac Targowy w Rudkach. Tam wciągnięto flagę na maszt, odegrano hymn państwowy i powitano wszystkich uczestników obchodów Gminnego Święta Strażaka.

Życzenia mundurowym złożył m.in. członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk. Bezpiecznej służby, opieki Świętego Floriana i satysfakcji z działań podejmowanych na rzecz zdrowia, życia i mienia mieszkańców - to usłyszeli zgromadzeni na placu strażacy - ochotnicy.

W wydarzeniu uczestniczyły również radne Rady Powiatu w Kielcach: Agata Sałata i Danuta Żebrowska.

Spotkanie było również okazją do wręczenia medali i odznaczeń za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej i wysługę lat. Podczas uroczystości pojawiły się jeszcze dwa ważne akcenty. OSP w Nowej Słupi otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, a druhowie z OSP Sosnówka odebrali gratulacje z okazji 30-lecia jednostki.

Uroczystość uświetniły liczne poczty sztandarowe oraz muzyczna oprawa, o którą zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Bodzentynie.

Fot. UMiG Nowa Słupia