5 czerwca w powiecie kieleckim będzie należał do seniorów. W Łagowie odbędzie się Przegląd Senioralnej Działalności Kulturalnej Powiatu Kieleckiego - Senioriada 2022.

W kieleckim Starostwie odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego, w którym wzięli udział członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk i senator RP Krzysztof Słoń. Głównym tematem spotkania była organizacja święta seniorów w powiecie kieleckim.

- Senioriada odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca na Rynku w Łagowie. Zaplanowaliśmy przemarsz korowodu seniorów spod Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie do kościoła pod wezwaniem Św. Michała Archanioła. Korowodowi będzie towarzyszyć Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn - mówił Stefan Bąk, członek Zarządu Powiatu.

Następnie o godzinie 14:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji seniorów z powiatu kieleckiego. Po niej odbędzie się oficjalne rozpoczęcie wydarzenia i powitanie zaproszonych gości. Głównym punktem imprezy będzie prezentacja działalności seniorów w naszym powiecie. Na początek zaprezentuje się Rada Seniorów Powiatu Kieleckiego. Następnie seniorzy z gmin powiatu, przedstawią swoje osiągnięcia i zainteresowania. Ich dorobek będzie także prezentowany na stoiskach, które przygotuje każda z biorących udział gmin.

W programie nie zabrakło muzycznego akcentu. Na scenie będziemy mogli zobaczyć Kapelę Świętokrzyską i Rodzinną Kapelę Korbanów. Zagra też pochodząca z Łagowa Grupa Muzyczna EGO.

Na łagowskim Rynku podczas wydarzenia będzie można sprawdzić stan swojego zdrowia i dowiedzieć się o bezpłatnych programach profilaktycznych. Informacji będą udzielać przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia i Szpitala Powiatowego w Chmielniku.

Organizację wydarzenia pochwalił senator Krzysztof Słoń. - Cieszę się, że powiat podjął się organizacji tak dużego wydarzenia. Liczę na to, że ten program będzie bardzo dobrze przyjęty i na długo pozostanie w pamięci seniorów - powiedział senator Słoń.