Odbyło się spotkanie integracyjne członków Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego w miejscowości Ruda koła Łagowa. Uczestniczył w nim członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk. Był to wspaniały czas wymiany poglądów, pomysłów i planów. Spotkanie prowadzone było w przyjaznej atmosferze.

W spotkaniu z seniorami uczestniczył nie tylko członek Zarządu Stefan Bąk - przedstawiciel Starosty Kieleckiego w Radzie Seniorów Powiatu Kieleckiego oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Pani Dominika Kąsek. Przewodnikiem spotkania była Jadwiga Kamińska - Członek Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego a także Przewodnik Świętokrzyski.

W programie spotkania była Jaskinia Zbójecka oraz Izba Pamięci Łagowa w Rudzie. Po zwiedzaniu członkowie Rady zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, który został przygotowany przez członków Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Łagowie pod przewodnictwem Haliny Girczys Janowicz Prezesa Uniwersytetu.

To niezwykłe spotkanie zakończył wykład i instruktarz dotyczący techniki chodzenia z kijkami Nordic Walking.

- Spacerowanie z kijkami to wspaniały sport mobilizujący wiele partii mięśni, ale nie obciążający stawów i kręgosłupa seniorów - dodała Pani Karolina Dudek - pracownik Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, która przeprowadziła instruktarz wśród Seniorów.

Stefan Bąk przedstawił członkom Uniwersytetu zakres działania Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego. Na ręce pani Girczys Janowicz Prezesa Uniwersytetu oraz Wiceprezes Jadwigi Kamińskiej przekazano pisemne podziękowania oraz kwiaty wykonane przez Klub Ostoja z Nowej Słupi oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Samsonowie.

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć - dodał Stefan Bąk.