Drużyna z Zespołu Szkół w Kostomłotach Drugich w gminie Miedziana Góra zdobyła pierwsze miejsce, a tym samym puchar starosty kieleckiego w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mniowie.

Na parkiecie prezentowali się uczniowie szkół podstawowych z powiatu. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn. Swoje reprezentacje miały gminy: Bodzentyn, Łagów, Łopuszno, Mniów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Pierzchnica, Raków i Zagnańsk.

- Cieszymy się, że tyle zespołów wzięło udział w drugim turnieju o puchar starosty kieleckiego. Cieszymy się z aktywności fizycznej młodzieży. Wspólne granie i wspólna integracja - mówi o najważniejszych celach wydarzenia starosta kielecki Mirosław Gębski.

Turniej rozpoczął się od losowania kolejności rozgrywek. Zawodników przywitali następnie: starosta Mirosław Gębski, poseł Mariusz Gosek, wiceprzewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Mieczysław Gębski, wójt gminy Mniów Piotr Wilczak i jego zastępca Michał Milcarz oraz Łukasz Woźniak radny Rady Powiatu w Kielcach.

Po oficjalnym otwarciu turnieju zabrzmiał gwizdek, rozpoczynający pierwszy mecz. Po kilku godzinach emocjonujących rozgrywek i zakończeniu fazy grupowej, o miejsca na podium walczyły cztery zespoły z Bodzentyna, Zagnańska, Miedzianej Góry i Morawicy. Puchar starosty kieleckiego ostatecznie trafił do drużyny z gminy Miedziana Góra.

- Wygraliśmy, cieszę się z tego bardzo. Przygotowywaliśmy się tak naprawdę cały czas, czy to na w-f-ie, czy poza szkoła na treningach, na „Orliku” graliśmy z chłopakami. Opłaciło się. Wygraliśmy - mówi Oliwier Sobczyk, kapitan drużyny z gminy Miedziana Góra.

- Jesteśmy już drugi raz na tym turnieju. W pierwszym nie poszło nam tak dobrze, jak dzisiaj. Dziś pierwsze miejsce. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków - podsumował grę swojej drużyny Rafał Wiórek, trener zespołu z gminy Miedziana Góra.

Drugie miejsce zajęła szkoła z Zagnańska.

- Skończyliśmy z drugim miejscem, ale myślę, że mogło być na spokojnie to pierwsze. Koledzy z „Wicheru” nas zaskoczyli tym drugim meczem. Pierwszy był zdecydowanie łatwiejszy - przyznaje Paweł Barucha z reprezentacji gminy Zagnańsk.

- Walczyli do końca, bardzo dobrze im szło. Aczkolwiek czują po końcowym meczu lekki niedosyt, bo liczyli na wygraną, na zwycięstwo - dodaje Sylwester Jończyk, trener drużyny z gminy Zagnańsk.

Na podium z brązowym medalem stanęła szkoła w Morawicy.

- Myślę, że poszło nam nie najgorzej. Jestem dumny z naszych występów - mówi Franciszek Malicki, kapitan drużyny z gminy Morawica.

- Zajęli bardzo dobre trzecie miejsce. Znaleźli się na podium, dali bardzo dużo z siebie, niektórzy nawet przypłacili to kontuzją - przyznaje Zbigniew Więckowski, trener drużyny z gminy Morawica.

Tuż za podium znalazł się zespół z Bodzentyna, który zakończył rozgrywki z czwartym miejscem.

- W turnieju grało nam się bardzo dobrze, lecz nie udało nam się dojść do finału i zająć miejsca, w którym dostajemy medal, ale bardzo się cieszymy z naszego występu - mówi Szymon Zegadło, kapitan drużyny z gminy Bodzentyn.

- Turniej fajnie zorganizowany, dosyć szybko i sprawnie wszystko przebiegało. Zajęliśmy czwarte miejsce, troszeczkę pechowo, ponieważ o finał przegraliśmy w rzutach karnych i o trzecie miejsce również w rzutach karnych. Ale muszę nadmienić, że jestem zadowolony z turnieju, z chłopców i ich postawy - zapewnia Tomasz Rzadkowski, trener zawodników z gminy Bodzentyn.

Sportowe spotkanie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach i gminę Mniów zakończyło się wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych.

- Super, że dzieci mogą spędzić w sposób aktywny czas, promują w ten sposób kulturę fizyczną i zdrowy styl życia - mówił na zakończenie rozgrywek Michał Milcarz, zastępca wójta gminy Mniów.

- Młodzież zadowolona przede wszystkim z nagród, ale też z miejsc, które zajęli. Wygrali najlepsi. Trzeba się cieszyć, że dzieciaki chętnie tutaj spędzały czas - przyznał Łukasz Woźniak, radny Rady Powiatu w Kielcach.

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych odbył się po raz drugi.