5 stycznia odbędzie się gala finałowa XVI Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Piotra Klimczyka. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada. Starosta kielecki Mirosław Gębski sprawuje patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Przesłuchania festiwalowe odbędą się 9, 10 i 11 grudnia w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. Z kolei gala finałowa zaplanowana została na 5 stycznia 2023 roku o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na https://swietokrzyskiekoledy.pl/

Co ważne, obowiązuje wyłącznie rejestracja elektroniczna poprzez formularz dostępny na stronie internetowej wydarzenia. Ostateczny termin zgłoszeń upływa w dniu 30 listopada 2022 roku o godzinie 20:00. Po nim rejestracja zostanie wyłączona, a zgłoszenia odrzucane.

Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Oj maluśki, maluśki…” został zainicjowany przez ks. Piotra Klimczyka, którego imię dziś patronuje wydarzeniu.

Festiwal z czasem został przekształcony w rejon eliminacyjny do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Laureaci świętokrzyskiego festiwalu reprezentują województwo świętokrzyskie właśnie w Będzinie.

Z roku na rok w regionalnej odsłonie wydarzenia bierze udział coraz więcej wykonawców.