W Chmielnickim Centrum Kultury odbył się przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana.

Na scenie Chmielnickiego Centrum Kultury zaprezentowały się zespoły, wokaliści i grupy śpiewacze. Muzyczne wydarzenie rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Chmielnickim Centrum Kultury pod batutą Jana Tokarza. Instrumentaliści zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy, przy współpracy z 5 Artystyczną Drużyną Harcerską oraz ze Studiem Piosenki działającym przy ChCK.

Tuż po występie orkiestry, sceną zawładnęły dzieci z Samorządowego Przedszkola z grupy Biedronki. Przepięknie przebrane przedszkolaki przypomniały licznie zgromadzonym gościom, jak niegdyś po wioskach i miasteczkach wędrowali kolędnicy z dobrą nowiną o narodzeniu Jezusa. Potem kolejno wystąpili Schola Angelo z Piotrkowic, działająca na co dzień przy Sanktuarium Loreto. Grupa zaprezentowała pastorałki, kolędy oraz współczesne piosenki odnoszące się do świąt Bożego Narodzenia. Swe wokalne talenty ujawniło Trio ze Śladkowa Dużego oraz wokaliści ze Studia Piosenki. Ostatnim wykonawcą, który zagościł na deskach sceny ChCK był rodzinny występ zespołu muzycznego Duda Band. Trójka rodzeństwa tworząca zespół muzyczny, zapraszała wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania.

Koncert był także idealnym momentem, aby wspólnie świętować dzień Babci i Dziadka. Każdy z seniorów dostał tuż przy wejściu słodki upominek, a chętni mogli wziąć udział w loterii fantowej. Każdy los był zwycięski a nagrody zasponsorowali Urząd Miasta i Gminy w Chmielniku, Chmielnickie Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Kielcach.