Starosta kielecki Mirosław Gębski uczestniczył w dorocznym spotkaniu sołtysów z gminy Masłów. Rozpoczęła je msza święta sprawowana w kościele pw. Przemieniania Pańskiego w Masłowie.


W czasie spotkania Mirosław Gębski skierował słowa uznania w kierunku sołtysów. - Jestem pełen uznania dla państwa pracy i zaangażowania. Podziękowania w dniu waszego święta należą się również waszym najbliższym, bo wasza praca wymaga częstych nieobecności w domu - mówił starosta, który wręczył sołtysom listy gratulacyjne składając przy tym najlepsze życzenia.

- Sołtysi mają pierwszy kontakt z mieszkańcami. To im powierzają oni swoje radości i troski, zgłaszają problemy, które jako samorządowcy staramy się rozwiązać. W gminie Masłów sołtysi cieszą się bardzo dużym zaufaniem społecznym. Istotne jest też to, że ich praca na rzecz gminy jest ważna i doceniana przez mieszkańców, z którymi współdecydują o inwestycjach w ramach corocznego funduszu sołeckiego - mówił wójt Masłowa Tomasz Lato.
Piotr Zegadło, przewodniczący Rady Gminy Masłów zwracał szczególną uwagę na ważną kwestię, jaką jest współpraca sołtysów z radnymi. - Dziękuję za przekazywanie Radnym istotnych kwestii, które pozwalają nam usprawniać pracę i odpowiadać bezpośrednio na potrzeby mieszkańców gminy. Państwa rola jest w tym temacie nieoceniona - dodał.

W gminie Masłów funkcję sołtysa najdłużej sprawuje Małgorzata Kozubek, która zaufaniem mieszkańców Masłowa Pierwszego cieszy się już od 24 lat. Najmłodsza stażem jest sołtyska Mąchocic-Scholasterii Katarzyna Kaczor, która została wybrana na tę funkcję w 2020 roku.


Źródłoi fot. UG Masłów