Starostwo Kielce: Konsultacje społeczne w sprawie projektu Blue Valley - Wiślanym Szlakiem
Szlak Blue Valley ma przebiegać przez cztery województwa: podkarpackie, lubelskie, mazowieckie oraz świętokrzyskie. Konsultacje społeczne będą przeznaczone utworzeniu ponadregionalnego produktu turystycznego o roboczej nazwie Blue Valley - Wiślanym Szlakiem. W każdym z wymienionych województw przeprowadzone zostaną 3 spotkania konsultacyjne.
Korzystając z ich z walorów przyrodniczych, kulturowych i infrastrukturalnych szlak będzie się składał z trasy rowerowej wytyczonej wzdłuż brzegów Wisły, przystosowanej dla kajakarzy infrastruktury wodnej Wisły i jej dopływów, tj. Sanu, Wieprza, Chodelki, Wyżnicy, Nidy, a także miejsc postojowych dla turystów kamperowych. Zatem symbolami tego szlaku będą rower, kajak oraz kamper.
Obecnie trwają prace nad koncepcją produktową szlaku, która stanie się załącznikiem do wniosku o dofinansowanie projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027. Ich częścią są konsultacje z interesariuszami nowego produktu, w tym zwłaszcza z przedstawicielami samorządów lokalnych gmin i powiatów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, atrakcji turystycznych z obszaru, przez który przebiegać będzie szlak Blue Valley.
W województwie świętokrzyskim otwarte konsultacje odbędą się:
- 4 października (godz. 13.30-15.30) w Sandomierzu
- 5 października (godz. 8.30-11.00) w Kielcach
- 5 października (godz. 14.00-15.30) w Pińczowie
Swój udział prosimy zgłaszać na stronie: https://forms.gle/tthJR2yrhCNxgtbd9 Osoby zarejestrowane otrzymają potwierdzenie udziału i lokalizację spotkania.
Za opracowanie koncepcji produktowej szlaku, a w tym także za przeprowadzenie konsultacji, odpowiada, wyłoniona w przetargu, Agencja Marketingowa Locativo z Krakowa.
Starostwo Powiatowe w Kielcach, powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Konsultacje-spoleczne-w-sprawie-projektu-Blue-Valley-Wislanym-Szlakiem/idn:11871
Ostatnie Artykuły

Wokół Hali Legionów znów zrobi się ciasno podczas meczu Industrii
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Lechia Gdańsk – Korona Kielce 4:2. Gospodarze skuteczniejsi po czerwonej kartce](/images/mecz/thumbnails/lechia-gdansk-korona-kielce-06042026-42.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Lechia Gdańsk – Korona Kielce 4:2. Gospodarze skuteczniejsi po czerwonej kartce
![[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Zepter KPR Legionowo 38:28 w 25. kolejce ORLEN Superligi – gospodarze pewnie w Hali Legionów](/images/mecz/thumbnails/industria-kielce-zepter-kpr-legionowo-04042026-3828.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Zepter KPR Legionowo 38:28 w 25. kolejce ORLEN Superligi – gospodarze pewnie w Hali Legionów

Szlaban zatrzymał ją na stacji. Policja odkryła 1,5 promila

Szesnastka wraca na działki i znów ułatwi dojazd na Wschodnią

Kielce kuszą podatników 80 tysiącami złotych w miejskiej loterii PIT

W Piekoszowie znów szukają ludzi, którzy potrafią zostać obok drugiego człowieka

Z Rynku na Wietrznię na rowerach – Geofestiwal wraca z trasą przez całe Kielce

Rzekomy lekarz wyłudził 40 tys. zł w Kielcach - policja namierzyła 18-latka

Hala Legionów znów połączy ligowy mecz z wielkosobotnim święceniem pokarmów

Działanie na szkodę spółki (art. 296 k.k.) – gdzie przebiega granica odpowiedzialności?

Kielce - policjanci weszli do mieszkania i znaleźli narkotykowy zapas

Buszkowski, Staszic i Krzemionki w jednym numerze - Kielce czytają region

