Uroczysta Msza święta i symboliczne złożenie kwiatów było główną częścią Gminnych Obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada w Łagowie, w których uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk.

Obecny był też radny powiatowy Bogdan Gierada.

Uroczystości związane z obchodami 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w Kościele Parafialnym od wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży należącej do Scholi Łagów.
Pięknym śpiewem i recytacją wzruszyła wielu zgromadzonych w świątyni młodzież ze Szkoły Podstawowej w Starej Zbelutce i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie. Słowa pieśni, która wybrzmiała podczas montażu słowno-muzycznego „Niepodległość znaczy wolność - słowa najważniejsze” na długo zapiszą się w pamięci.
Po części artystycznej koncelebrowana była msza św. w intencji Ojczyzny, sprawowana przez ks. Grzegorza Bogusz proboszcza parafii Łagów oraz Ks. Piotra Haracz wikariusza parafii Łagów.
We mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP Łagów, OSP Piotrów, OSP Sadków i OSP Sędek, jak również poczty ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Łagowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie.
Na zakończenie eucharystii miała miejsce ceremonia przekazania dla OSP Łagów repliki szabli z 1920 r. ufundowanej przez Ks. Piotra Haracz.
Tuż po mszy św. delegacja władz samorządowych na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Łagów Panem Pawłem Marwickim oraz przybyłe delegacje władz powiatowych złożyły kwiaty i symboliczne znicze pod krzyżem na placu przy Kościele.
O poczęstunek zadbały panie Koła Gospodyń Wiejskich z Sędka, które przygotowały pyszną grochówkę.
Źródło i fot. UMiG w Łagowie