Urząd Miasta w Kielcach: Chcecie bajki? Oto… „Pchła Szachrajka” w „Kubusiu”
Zapraszamy na spektakularne spotkanie z klasyczna bajką w nowoczesnej odsłonie! Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przedstawia "Pchła Szachrajka" - wydarzenie, które z pewnością oczaruje zarówno młodszych, jak i starszych miłośników teatralnych wrażeń.
  • Teatralna adaptacja klasycznej bajki Jana Brzechwy w Kielcach.
  • Nowe spojrzenie na znaną historię w wykonaniu utalentowanych aktorów.
  • Szereg terminów spektakli zapewniający wygodny wybór dla widzów.

Magiczny świat literatury dziecięcej powraca w pełnej kolorów i emocji adaptacji, która będzie miała swoją premierę na scenie teatru „Kubuś”. Spektakl "Pchła Szachrajka" przenosi nas w świat psotnej bohaterki, która swoimi figlami wywołuje uśmiech na twarzy każdego widza. Adaptacja ta, choć zakorzeniona w klasycznej literaturze, została odświeżona, by zainteresować współczesną publiczność.

Reżyser spektaklu, Cezary Iber, podkreśla, że główny cel to dostarczenie widzom niezapomnianych wrażeń: - Opowieść o małej psotnicy to jeden z najlepszych tekstów Jana Brzechwy. Świetnie napisany i mam nadzieję, że się nie zestarzał. Chcieliśmy go odrobinę uwspółcześnić i opowiedzieć w sposób, który zaciekawi i rozśmieszy widzów.

Wskutek wybryków i szalonych pomysłów, Pchła Szachrajka spotyka się z zasłużoną karą, która skłania ją do refleksji nad własnym postępowaniem. Postać ta to nie tylko zabawna anegdota dla dzieci, lecz również przypomnienie o konsekwencjach naszych działań. Spektakl staje się okazją do dyskusji pomiędzy rodzicami a dziećmi na temat wartości i moralności.

W przedstawieniu zobaczymy zgrany zespół aktorów: Aleksandrę Sapiaską, Ewę Lubacz i Michała Olszewskiego, którzy swoją pasją i zaangażowaniem wciągną publiczność do świata teatralnej magii. Ewa Lubacz dzieli się swoimi wrażeniami: - Bawimy się tym tekstem. Całe przedstawienie jest dla nas wielką frajdą i przygodą.

Spektakl "Pchła Szachrajka" to nie tylko rozrywka, ale i artystyczne widowisko, w którym scenografia, kostiumy autorstwa Michaliny Pawlak oraz muzyka Macieja Zakrzewskiego tworzą niepowtarzalną atmosferę. Przenikająca się narracja z multimediami, dzięki Przemysławowi Żmiejko, dodaje przedstawieniu nowoczesnego charakteru.

Przedstawienie będzie miało swój debiut w najbliższą sobotę, 10 lutego o godzinie 17:00, a kolejne spektakle odbędą się w niedzielę 11 lutego oraz w dniach od 13 do 15 lutego, oferując szeroki zakres godzin, aby umożliwić jak największej liczbie widzów udział w tym teatralnym święcie.


Opierając się na: Urząd Miasta w Kielcach