12-letnia Julia z Zagnańska podbija europejskie tory wyścigowe
Julia Jantarska, 12-letnia zawodniczka z Zagnańska, zaskakuje swoimi osiągnięciami na torach wyścigowych. Jej pasja do motocykli oraz wsparcie rodziny pozwoliły jej osiągnąć sukces na arenie krajowej i międzynarodowej.
  1. Julia Jantarska zdobyła podwójne wicemistrzostwo Polski.
  2. Rodzina przeniosła się do Włoch, aby Julia mogła trenować w lepszych warunkach.
  3. Julia trenuje pod okiem Luca Fabrizio.
  4. Startuje w FIM Mini GP Italy Series.

Pasja Julii do motocykli zaczęła się w wieku 6 lat. Już rok później dołączyła do szkółki motocyklowej Katanka Young Team w Krakowie. Jej talent szybko został zauważony dzięki blogowi prowadzonemu przez jej tatę, który dokumentował jej postępy.

Rodzice Julii, Piotr i Ilona, od początku wspierali swoją córkę. Kilka razy w tygodniu dojeżdżali do Krakowa na zajęcia, a z czasem pojawiły się częste wyjazdy za granicę na treningi na otwartych torach. W ubiegłym roku rodzina postanowiła przenieść się na dłużej do Włoch.

Przeprowadzka do Włoch, centrum światowego motocyklizmu, była dla Julii ogromnym krokiem. Trenowanie w idealnych warunkach pogodowych i pod okiem doświadczonych trenerów pozwala jej na ciągły rozwój. W słonecznej Italii Julia nie tylko doskonali swoje umiejętności motocyklowe, ale także uczęszcza do szkoły, poznaje nową kulturę i język.

Obecnie ćwiczy pod okiem Luca Fabrizio, założyciela Luca Fabrizio Riders Academy. Julia podkreśla, że trener jest bardzo oddany swojej pracy i doskonale wie, jak pracować z zawodnikami, aby się rozwijali.

W tym roku Julia startuje w FIM Mini GP Italy Series w kategorii dzieci w wieku 10-14 lat, co jest nie tylko wyzwaniem, ale i szansą na udział w światowym finale. Trzymamy kciuki za Julię i jej dalsze sukcesy na torach wyścigowych!

Fot.: EchoDnia


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Kielcach