Spotkanie przedstawicieli gminy Raków z władzami powiatu kieleckiego

Spotkanie z przedstawicielami gminy Raków przynosi nowe nadzieje na rozwój lokalnej infrastruktury!
- Gmina Raków i Starostwo Powiatowe w Kielcach współpracują dla dobra mieszkańców
- Ważne pytania o przyszłość transportu i zatrudnienia w Rakowie
Gmina Raków i Starostwo Powiatowe w Kielcach współpracują dla dobra mieszkańców
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się ważne spotkanie, które mogło mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości gminy Raków. Wójt Damian Szpak oraz radni gminni, w tym Irena Kalińska, Stanisław Stemplowski i Teresa Strzelecka, rozmawiali z starostą Tomaszem Plebanem oraz członkiem Zarządu Powiatu Mariuszem Ścianą. W dyskusji uczestniczyła również radna Renata Łoboda oraz dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Agnieszka Jakubowska.
Ważne pytania o przyszłość transportu i zatrudnienia w Rakowie
Podczas spotkania poruszono wiele istotnych kwestii dotyczących lokalnych potrzeb. Radni zwrócili uwagę na problem rejestracji pojazdów bez unijnej homologacji. Dyrektor Jakubowska podkreśliła, że obecne przepisy nie pozwalają na takie działania, co może być frustrujące dla mieszkańców.
Radna Łoboda wyraziła swoje obawy dotyczące planowanej likwidacji Lokalnych Punktów Informacyjno-Konsultacyjnych Powiatowego Urzędu Pracy. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że zmiany na rynku pracy wymagają nowego podejścia, a radna zasugerowała utworzenie filii urzędu pracy w siedzibie starostwa, co ułatwiłoby dostęp do usług dla mieszkańców.
Nie zabrakło także rozmów o bieżącym stanie dróg powiatowych. Uczestnicy spotkania podkreślili konieczność opracowania dokumentacji dotyczącej przebudowy drogi w miejscowości Rakówka oraz inwestycji na trasach w Woli Wąkopnej i między Rakówką a Rakowem. Przygotowania projektów są już na ukończeniu, co daje nadzieję na poprawę infrastruktury drogowej w regionie.
Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Kielcach
Ostatnie Artykuły

Kielce pamiętają Edwarda Kusztala - biblioteka zamieniła się w salę wspomnień

Dwie turbiny z Kielc ruszają na Tajwan. Firma szykuje kolejny skok

Powiat Kielecki w krajowej czołówce. Awans był wyraźny

Świętokrzyski jarmark wraca na błonia. Będzie muzyka, smak i rzemiosło

Joanna Krzyżanek w Kielcach - biblioteka pachniała waflami i wyobraźnią

Nowy bilet w kieleckich elektrykach. Wystarczy karta, telefon albo zegarek
![[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce – Widzew Łódź 1:0 w PKO BP Ekstraklasie – Błanik dał ważne punkty w Kielcach](/images/mecz/thumbnails/korona-kielce-widzew-lodz-15052026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce – Widzew Łódź 1:0 w PKO BP Ekstraklasie – Błanik dał ważne punkty w Kielcach

Kielce w sportowym rytmie. Koszykówka boks i Ekstraklasa przez trzy dni

W Kielcach noc muzeów rozciągnie się od pałaców po podziemia

Na Rynku ustawiają się po badanie znamion. Czerniak nie daje wielu szans

Po pieniądze przyszła sama - policjanci czekali już w Piekoszowie

W Kielcach padnie pytanie o sądy obwoźne i 21 wyroków śmierci

W Nowinach nagrodzono firmy, które napędzają rozwój gminy

