Emocje i nagrody podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w powiecie

Wielkie emocje i wzruszenia towarzyszyły zakończeniu roku szkolnego 2024/2025 w powiecie kieleckim. Setki młodych ludzi pożegnały szkolne mury, by z nową energią wkroczyć w dorosłość i kolejne wyzwania edukacyjne oraz życiowe.
- Wyjątkowa uroczystość w szkołach powiatu kieleckiego
- Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez władze powiatu
- Nowy rozdział życia młodych mieszkańców powiatu kieleckiego
Wyjątkowa uroczystość w szkołach powiatu kieleckiego
25 kwietnia 2025 roku był dniem pełnym radości i refleksji dla 278 absolwentów szkół ponadpodstawowych podlegających pod Powiat Kielecki. Uroczyste akademie odbyły się w czterech placówkach: w Chęcinach, Bodzentynie, Chmielniku oraz Łopusznie. To moment, kiedy młodzież mogła podsumować lata nauki, wspominać wspólne chwile i świętować osiągnięcia.
Dyrektorzy szkół, wychowawcy oraz zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania dla uczniów, którzy z determinacją pokonywali kolejne etapy edukacji. Podziękowania skierowano także do nauczycieli i rodziców tych, którzy nieustannie wspierali młodych ludzi na ich drodze do sukcesu.
Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez władze powiatu
W Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach wyróżniono Kaję Nowak i Jakuba Salę, którym Wicestarosta kielecki Tomasz Dulny wręczył dyplomy oraz upominki. W Łopusznie nagrody Starosty Kieleckiego otrzymały Maria Noga i Maja Gołda, a wręczał je Mirosław Gębski, Członek Zarządu Powiatu.
W Bodzentynie doceniono Oliwię Jaworską i Wiktorię Telkę, natomiast w Chmielniku wyróżnienie trafiło do Justyny Poniewierki. W tych szkołach właśnie Mirosław Gębski osobiście gratulował najlepszym absolwentom.
Łącznie świadectwa odebrało 72 uczniów w Chęcinach, 31 w Bodzentynie, 45 w Chmielniku oraz aż 130 w Łopusznie liczby te pokazują skalę zaangażowania młodzieży i różnorodność kierunków kształcenia oferowanych przez powiatowe placówki.
Nowy rozdział życia młodych mieszkańców powiatu kieleckiego
Zakończenie roku szkolnego to nie tylko chwila pożegnania ze szkołą, ale przede wszystkim początek nowej drogi. Absolwenci opuszczają bezpieczne mury swoich placówek z bagażem wiedzy i doświadczeń, gotowi stawić czoła kolejnym wyzwaniom czy to na studiach, czy na rynku pracy.
Życzymy im odwagi i wytrwałości w realizacji marzeń oraz aby wartości wyniesione ze szkół były dla nich drogowskazem na przyszłość. Niech każdy kolejny krok będzie pełen sukcesów i satysfakcji!
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kielcach
Ostatnie Artykuły

Scyzorykon wraca z rozmachem. W Kielcach szykuje się święto fantazji

Skutery wodne trzeba rejestrować. W Kielcach to najczęstszy wniosek

Kielecka biblioteka z wyróżnieniem za czytelniczą relację

Upał na trasie nie wybacza. GDDKiA przypomina o wodzie i przerwach

Wcześniejszy odbiór odpadów przy Batalionów Chłopskich. Pilotaż na czas robót

Kielecka Akademia Muay Thai z tytułem najlepszego klubu po mocnym występie

W miejskiej pasiece popłynął pierwszy miód. Dzieci zobaczyły cały proces

Literackie święto w Kielcach wchodzi w finał na św. Jana

Powiat kielecki szykuje nowe zabezpieczenia. W planach są strażacy, drogi i schrony

Kielce stawiają na naukowców z zagranicy. Nowa sieć ma przyciągać talenty

Przy DK42 powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Połączy Nowy Kazanów z Końskimi

Basen letni na Szczecińskiej otwiera sezon. Pierwszy dzień będzie darmowy

Pierwsze pasowanie na czytelnika w Kielcach - mały gest, wielka przygoda

Święto Kielc w ruchu. Korowód, taniec i bezpłatne kajaki przyciągną uwagę miasta
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Okręgowa w Kielcach - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- Muzeum Narodowe w Kielcach - bilety, godziny, oddziały i zwiedzanie
- Miejski Urząd Pracy w Kielcach - kontakt, rejestracja, wsparcie dla bezrobotnych i pracodawców
- Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie chorób zakaźnych
- Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach - kontakt, działalność i jednostki podległe
- Muzeum Wsi Kieleckiej - bilety, godziny, oddziały i atrakcje
