Święto Policji w Kielcach z awansami i wyróżnieniami dla funkcjonariuszy

W Kielcach świętowano 106. rocznicę powstania Policji Państwowej. To wyjątkowy dzień, w którym lokalni funkcjonariusze zostali uhonorowani za swoje zasługi i zaangażowanie w zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i okolic. Uroczystości odbyły się w historycznych murach Pałacu Biskupów Krakowskich, a ich przebieg pełen był wzruszających momentów i oficjalnych wyróżnień.
- Wyjątkowe obchody Święta Policji w Kielcach na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich
- Kielce doceniają swoich policjantów – awanse i nagrody dla najlepszych
- Ważne słowa wsparcia od władz regionu dla kieleckich stróżów prawa
Wyjątkowe obchody Święta Policji w Kielcach na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich
24 lipca 2025 roku kielecka Komenda Miejska Policji zorganizowała uroczystość upamiętniającą 106 lat istnienia Policji Państwowej. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Kościele Akademickim im. Św. Jana Pawła II, dedykowana funkcjonariuszom, pracownikom oraz ich rodzinom. Po nabożeństwie o godzinie 12:00 na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich zgromadzili się policjanci oraz zaproszeni goście, by wspólnie celebrować ten ważny jubileusz.
Podczas uroczystej zbiórki dowódca ceremonii podkomisarz Marcin Karbownik złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji insp. Zbigniewowi Nowakowi, który następnie oddał honor sztandarowi i przywitał wszystkich uczestników. Tradycyjnie podniesiono flagę państwową, a hymn Polski rozbrzmiał wśród zabytkowych murów pałacu, nadając wydarzeniu podniosły charakter.
Kielce doceniają swoich policjantów – awanse i nagrody dla najlepszych
Centralnym punktem obchodów było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe aż 47 funkcjonariuszom. W sumie w tym roku awans otrzymało 176 policjantów z Kielc i okolic, co świadczy o dynamicznym rozwoju i profesjonalizmie miejscowej formacji. Szczególne uznanie zdobył Komendant Miejski Policji insp. Wojciech Król, który podczas wojewódzkich obchodów w Końskich odebrał akt mianowania na stopień inspektora z rąk Komendanta Głównego Policji.
W ramach podziękowań za codzienną służbę Pani Prezydent Kielc Agata Wojda ufundowała nagrody rzeczowe dla pięciu wyróżniających się funkcjonariuszy. Podobne wyróżnienia wręczył także Starosta Kielecki Tomasz Pleban, doceniając wkład policjantów w bezpieczeństwo powiatu.
Dodatkowo podczas uroczystości uhonorowano pięciu członków Związku Zawodowego Policjantów z okazji 35-lecia jego istnienia. Odznaczenia wręczył przewodniczący wojewódzkiego związku podinsp. Jerzy Kaniewski, a gratulacje składali również insp. Zbigniew Nowak oraz asp. szt. Rafał Kuraciński.
Ważne słowa wsparcia od władz regionu dla kieleckich stróżów prawa
Podczas obchodów nie zabrakło serdecznych życzeń i wyrazów uznania ze strony przedstawicieli władz samorządowych i państwowych. Wicewojewoda Świętokrzyski Michał Skotnicki, Marszałek Województwa Renata Janik, Prezydent Kielc Agata Wojda oraz Starosta Kielecki Tomasz Pleban podkreślali znaczenie pracy policjantów dla spokoju mieszkańców miasta i powiatu.
To wyjątkowe święto było nie tylko okazją do oficjalnych wyróżnień, ale także do integracji środowiska policyjnego oraz refleksji nad odpowiedzialnością, jaka spoczywa na barkach tych, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich.
Na podst. KMP w Kielcach
Ostatnie Artykuły

Park Miejski wypełni się muzyką i zabawą. Dżem zagra w sobotni wieczór

Powiat kielecki szykuje nowe zabezpieczenia. W planach są strażacy, drogi i schrony

Kielce stawiają na naukowców z zagranicy. Nowa sieć ma przyciągać talenty

Basen Letni rusza z darmowym otwarciem i sportową sobotą

Święto Kielc ze sportową sceną i darmowymi kajakami na Stawie Miejskim

Przy DK42 powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Połączy Nowy Kazanów z Końskimi

Basen letni na Szczecińskiej otwiera sezon. Pierwszy dzień będzie darmowy

Pierwsze pasowanie na czytelnika w Kielcach - mały gest, wielka przygoda

Święto Kielc w ruchu. Korowód, taniec i bezpłatne kajaki przyciągną uwagę miasta

Kultura nie idzie na urlop - świętokrzyskie instytucje szykują lato

Pałki teleskopowe i wybita szyba na Baranówku - para wpadła tego samego dnia

Cztery linie pojadą inaczej na Warszawskiej. Zmiany ruszają w czwartek

Kadra U-16 ćwiczy w Kielcach. W lipcu ma wrócić na kolejne zgrupowanie

Kielce szykują się na upał. Miasto prosi o wodę dla zwierząt
Przydatne dane teleadresowe
- Środowiskowy Dom Samopomocy Typu B w Kielcach - kontakt, godziny, treningi dla osób niepełnosprawnych intelektualnie
- Dom Kultury Białogon w Kielcach - zajęcia, zapisy i kontakt
- Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach - kontakt, godziny, fundusze unijne
- Muzeum Historii Kielc - bilety, godziny, wystawa stała i dojazd
- Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach - kontakt, godziny, e-usługi i właściwość terytorialna
- Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Kielcach - kontakt, badania, cennik
