Kielce nagrodzone znakiem jakości Bezpieczna Gmina Gala w Centrum Nauki Kopernik

Miasto Kielce otrzymało certyfikat „Znak jakości” w konkursie Bezpieczna Gmina. Na gali w Warszawie doceniono też Prezydentkę Agatę Wojdę i miejskie służby za promowanie bezpieczeństwa.
- Kielce przyjmijcie wyróżnienie i pokażcie swoje działania
- Doceniajmy Prezydentkę Agatę Wojdę za promocję bezpieczeństwa
Kielce przyjmijcie wyróżnienie i pokażcie swoje działania
W poniedziałek 8 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się finałowa gala pierwszej edycji konkursu rankingowego „Bezpieczna Gmina”/„Bezpieczny Powiat”, organizowanego przez Fundację Wspierania Jakości i Innowacji. Miasto Kielce znalazło się w gronie laureatów i otrzymało potwierdzenie tytułu w postaci certyfikatu „Znak jakości”. W praktyce oznacza to, że wyróżnione samorządy mogą stosować ten znak graficzny na materiałach promocyjnych — od mediów społecznościowych po wizytówki.
W imieniu Miasta i Prezydentki Agaty Wojdy statuetki oraz certyfikaty odebrali przedstawiciele Straży Miejskiej w Kielcach, Straży Pożarnej oraz Policji. To dowód, że miejskie instytucje idą jednym frontem, a ich działania zostały dostrzeżone poza regionem.
Doceniajmy Prezydentkę Agatę Wojdę za promocję bezpieczeństwa
Prezydentka Kielc otrzymała nagrodę specjalną „Lider z pasją” za inspirującą postawę w promowaniu kultury bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. To wyróżnienie podkreśla rolę władz miasta w inicjowaniu i wspieraniu projektów związanych z ochroną mieszkańców oraz współpracę z służbami porządkowymi i ratowniczymi.
Fundacja, która przeprowadziła konkurs, wskazuje na potrzebę promocji takich inicjatyw zwłaszcza teraz, gdy ze względu na sytuację międzynarodową temat bezpieczeństwa nabiera większego znaczenia. W słowach Ewy Fijałkowskiej, pełnomocniczki zarządu Fundacji Wspierania Jakości i Innowacji:
“Poczucie bezpieczeństwa jest fundamentalną potrzebą każdego człowieka. Podmiotami, które powinny ją zagwarantować, jest administracja rządowa i samorządowa. Samorządy realizują bardzo wiele ciekawych i wartościowych społecznie zadań z obszaru bezpieczeństwa. Warto te działania promować, upowszechniać i nagradzać szczególnie dziś, gdy problematyka bezpieczeństwa, z uwagi na sytuację międzynarodową, nabiera coraz istotniejszego znaczenia” — Ewa Fijałkowska.
Nagroda i certyfikat to także zachęta dla mieszkańców i instytucji Kielc do dalszego podnoszenia standardów bezpieczeństwa oraz upowszechniania dobrych praktyk w regionie świętokrzyskim.
na podstawie: Urząd Miasta w Kielcach.
Ostatnie Artykuły

Kadra U-16 wróci do Kielc. Treningi zrobiły dobre wrażenie

Basen przy Szczecińskiej zacznie lato z festynem i darmowym wejściem

Sekundy od groźnej awarii na Hubalczyków - 20 osób opuściło domy

Nowe wozy dla OSP pod Kielcami. Jeden z nich kosztował blisko 1,6 mln zł

Weekendowe autobusy połączą kieleckie atrakcje. Start już w wakacje

Zgoda i wspólna pasja. W Kielcach świętowali małżeństwa z długim stażem

Bezpieczeństwo imprez i pożary lasów w rozmowach doradców wojewody

Stypendium dla najlepszych uczniów. Wnioski trzeba złożyć do końca lipca

Wakacje pod nadzorem służb. Nad wodą i na drogach nie będzie pobłażania

W Nowinach zniknął jeden z najtrudniejszych punktów. Rondo już działa

Bilcza wybrała znak do spotu o hejcie. Uczniowie stworzyli mocny przekaz

Weterynaria ostrzega hodowców drobiu. Ryzyko dwóch groźnych chorób rośnie

Kulturalny maraton w Kielcach. Teatry, muzea i ogrody w jednym rytmie

Mamy wyszły na boisko. Piłkarski festiwal kobiet w Kielcach przyciągnął uwagę
Przydatne dane teleadresowe
- Świętokrzyska Rejonowa Komisja Lekarska w Kielcach - adres i kontakt
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Kielcach - kontakt, godziny, zgłoszenie działalności
- Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach - zajęcia, zapisy i kontakt
- Straż Miejska w Kielcach - kontakt, telefon alarmowy 986, zgłoszenia interwencji
- Parafia św. Jadwigi Królowej w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach - kontakt, procedury i dotacje
