Laptop ukryty w zaroślach. Policja zatrzymała sprawcę kradzieży w Kielcach

1 min czytania
Laptop ukryty w zaroślach. Policja zatrzymała sprawcę kradzieży w Kielcach

Policjanci wyjęli zarośla nieopodal zabudowań ukryty laptop i doprowadzili do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież. Sprzęt wrócił do właściciela, a sprawę prowadzi Komisariat Policji II w Kielcach.

Pod koniec października z biura na osiedlu Jagiellońskim w Kielcach zniknął laptop. Sprawca wykorzystał nieobecność pracownika i uchylone drzwi, po czym zabrał sprzęt oceniony na około 3000 zł.

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach przeanalizowali zgromadzony materiał dowodowy i ustalili, kto mógł mieć związek ze zdarzeniem. W miniony czwartek funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w miejscowości Słowik, położonej w pobliżu Kielc.

W trakcie czynności zatrzymany wskazał miejsce ukrycia skradzionego laptopa. Urządzenie znaleziono w zaroślach niedaleko jego miejsca zamieszkania. Sprzęt został zabezpieczony i przekazany prawowitemu właścicielowi.

Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży. Zgodnie z przekazem Komendy Miejskiej Policji w Kielcach grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kielcach (informacja przekazana przez Komisariat Policji II w Kielcach)

na podstawie: Policja Kielce.

Autor: krystian