Zawodniczki z Ostrowca i Sandomierza triumfują - puchar dla najlepszej drużyny narodowej

2 min czytania
Zawodniczki z Ostrowca i Sandomierza triumfują - puchar dla najlepszej drużyny narodowej

W halowych oklaskach i przy symbolicznym wręczeniu upominków region świętokrzyski zyskał powód do dumy. Reprezentantki dwóch klubów pokazały, że wysiłek na treningach procentuje na międzynarodowej scenie, a władze województwa osobiście podziękowały trenerom. W tle była radość, napięcie i wspólne świętowanie sukcesu.

  • Z Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza - puchar dla najlepszej drużyny narodowej
  • Mistrzostwa fitness - wicewojewoda i doradca docenili trenerów

Z Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza - puchar dla najlepszej drużyny narodowej

W zawodach udział wzięły zespoły z dwóch świętokrzyskich ośrodków: Uczniowski Klub Sportowy Black & White z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Stowarzyszenie na rzecz Społeczności Lokalnej „Regionalni” ze Sandomierza. Młode zawodniczki nie tylko zaprezentowały indywidualne umiejętności, lecz także zdobyły łącznie puchar za pierwsze miejsce jako najlepsza drużyna narodowa podczas międzynarodowej rywalizacji.

“Wykonałyście olbrzymią pracę w przygotowanie się do tych zawodów. To wspaniałe, że reprezentując własne lokalne społeczności oraz kluby promujecie cały region świętokrzyski”
Michał Skotnicki

Sukces drużyn to efekt regularnych treningów, pracy trenerów i współpracy klubów. Puchar jest także wyrazem siły zespołowej — zawodniczki łączyły punkty i oceny, dzięki czemu zostały wyróżnione jako najlepszy skład narodowy.

Mistrzostwa fitness - wicewojewoda i doradca docenili trenerów

Podczas uroczystości przedstawiciele władz województwa podziękowali osobom zaangażowanym w przygotowanie zawodniczek. Wicewojewoda, wraz z doradcą wojewody Jolantą Madioury, wręczyli trenerom oraz zawodniczkom symboliczne upominki i wyrazili uznanie dla ich wysiłku. Takie gesty mają podkreślić znaczenie rozwoju sportów młodzieżowych w regionie i zachęcić do dalszej pracy.

Przy tej okazji warto zauważyć, że podobne sukcesy rzadko zdarzają się bez wsparcia lokalnych klubów, trenerów oraz rodzin. Nagrody i wyróżnienia budują też pozytywny wizerunek regionu na arenie międzynarodowej.

Mieszkańcy mogą traktować ten wynik nie tylko jako sportowe trofeum, lecz także jako impuls do inwestowania w młodzieżowe programy sportowe — od dostępu do sal treningowych po wsparcie dla trenerów. Dla młodych ludzi taki spektakularny rezultat to dowód, że systematyczna praca daje realne efekty i że świętokrzyskie kluby potrafią wychowywać zawodniczki na europejskim poziomie.

na podstawie: Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Autor: krystian