Pościg w Siedlcach - nietrzeźwy kierowca z czterema zakazami zatrzymany

Syreny, sygnały świetlne i kilka kilometrów pościgu zakończone zatrzymaniem mazdy w Siedlcach. Policjanci z Komisariatu Policji w Chęcinach wyjęli kierowcę z auta i doprowadzili do wytrzeźwienia przed przedstawieniem zarzutów.
Policjanci z Komisariatu Policji w Chęcinach w niedzielę wieczorem zauważyli mazda poruszającą się w sposób wskazujący na możliwe spożycie alkoholu przez kierowcę. Po wydaniu polecenia do zatrzymania pojazdu funkcjonariusze uruchomili sygnały dźwiękowe i świetlne - kierujący rozpoczął ucieczkę.
Pościg trwał kilka kilometrów, po czym policjanci zatrzymali pojazd. Badanie trzeźwości wykazało u zatrzymanego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych bazach ujawniło, że mężczyzna miał nałożone cztery zakazy prowadzenia pojazdów.
58-latek został zatrzymany i, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu. Zgodnie ze zgromadzonym materiałem dowodowym, mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Informacje przekazała Komenda Miejska Policji w Kielcach.
na podstawie: KMP w Kielcach.
Autor: krystian

