[PIŁKA RĘCZNA] SMS ZPRP II Kielce pewne zwycięstwo w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – 33:20 nad Acana Moto-Jelcz Oława
![[PIŁKA RĘCZNA] SMS ZPRP II Kielce pewne zwycięstwo w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – 33:20 nad Acana Moto-Jelcz Oława](/images/mecz/sms-zprp-ii-kielce-acana-moto-jelcz-olawa-14022026-3320.webp)
W 16. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa D) gospodarze, SMS ZPRP II Kielce, u siebie pokonali Acana Moto-Jelcz Oława 33:20. To było pewne, kontrolowane zwycięstwo, które kibice w Kielcach mogli śledzić z rosnącą satysfakcją.
Spotkanie zaczęło się od szybkich wymian, ale już w pierwszych fazach widać było, że to nasza defensywa będzie budować przewagę. Obrona ustawiona w systemie 5–1 pracowała agresywnie, nie dawała rywalom komfortowych pozycji do rzutów i szybko odbierała inicjatywę. Z każdą udaną interwencją rosła przewaga morale miejscowych i stopniowo „odklejała” gości od gry.
Po przerwie tempo spotkania jeszcze wzrosło. SMS przełożył dobrą pracę w obronie na skuteczne kontrataki i szybkie bramki, które ostatecznie rozstrzygnęły losy meczu. Bramkarze Wrona i Taiwo szczególnie w drugiej połowie pokazali klasę – odbijali trudne rzuty, zatrzymywali próby przeciwników pod presją i rozbrajali ich ofensywne ataki. To właśnie dzięki ich interwencjom i zaciętej defensywie kielecka maszyna zaczęła działać gładko i konsekwentnie powiększać przewagę.
Obrona 5–1 jako fundament zwycięstwa
Przełomowy element spotkania to bez wątpienia agresywna, dobrze zorganizowana obrona 5–1. Zablokowane linie podania, twarde zakładanie krycia i szybkie przejścia do ataku sprawiały, że Acana Moto-Jelcz Oława miała coraz mniej pomysłów na konstruowanie akcji. To nie była tylko izolowana zasługa kilku zawodników – cała formacja pracowała zespołowo i z dużym zaangażowaniem, co trener Rafał Bernacki zaznaczył jako klucz do sukcesu.
Bramkarze i końcówka meczu
Drugą połowę „ustawili” bramkarze – ich udane interwencje przerywały napędy gości i pozwalały na zabójcze kontry. Mimo wyraźnej przewagi SMS nie uniknął drobnych przestojów w końcówce – zmarnowano kilka dogodnych sytuacji rzutowych i był to jedyny element, do którego szkoleniowiec odniósł się krytycznie po spotkaniu. Mimo to wynik 33:20 mówi sam za siebie i cieszy lokalnych kibiców, którzy pewnie opuszczali halę z nadzieją na kolejne dobre występy drużyny.
Trener Rafał Bernacki po meczu podkreślił skalę zaangażowania zespołu i to, jak dobrze funkcjonowała defensywa, oraz pochwalił wspomnianych bramkarzy za kluczową postawę w drugiej połowie. Jedyne zastrzeżenie dotyczyło skończenia meczu – SMS mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale i bez tego zwycięstwo było zasłużone.
To zwycięstwo z pewnością doda skrzydeł, a przed nami kolejne ligowe wyzwania. Dziś jednak to kielczanie świętują pewne punkty i solidny występ przed własną publicznością.
| SMS ZPRP II Kielce | Statystyka | Acana Moto-Jelcz Oława |
|---|---|---|
| 33 | Bramki | 20 |
| 17:11 | I połowa | 17:11 |
| 9 | Pozycja | 12 |
| 17 | Punkty | 12 |
| WLWLL | Forma | LLLWW |
Autor: redakcja sportowa kielceinfo.pl

