Dawne archiwum przy Warszawskiej 17 czeka na nowy pomysł, a Kielce chcą go usłyszeć

Przy ul. Warszawskiej 17 w Kielcach znów robi się głośno, choć nie od maszyn budowlanych, tylko od pytań o przyszłość budynku po dawnym archiwum. Miasto otwiera konsultacje i daje mieszkańcom czas, by powiedzieć, co powinno powstać w tym miejscu. To jedna z tych decyzji, które potrafią zaważyć na całej okolicy na lata.
- Mieszkańcy dostaną kilka dróg, by zabrać głos
- Głos zabiorą też rady i ciała doradcze
Mieszkańcy dostaną kilka dróg, by zabrać głos
Miasto uruchamia konsultacje społeczne dotyczące sposobu zagospodarowania budynku po dawnym archiwum przy ul. Warszawskiej 17. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Kielce opinie będzie można zgłaszać przez większą część kwietnia, a sam proces ma pokazać, jaką funkcję mieszkańcy widzieliby dla tego adresu.
Dla tych, którzy wolą szybkie rozwiązania, przygotowano ankietę internetową. Kto woli tradycyjną formę, będzie mógł wypełnić papierowy formularz w siedzibach Urzędu Miasta Kielce. To ważne, bo przy takich rozmowach o miejskiej przestrzeni często właśnie prosty dostęp decyduje o tym, czy głosów będzie dużo, czy tylko symbolicznie.
W konsultacjach przewidziano także spotkanie z mieszkańcami. Odbędzie się ono:
- 2 kwietnia w godz. 14.00–18.00
- Urząd Miasta Kielce, Rynek 1, sala USC
Głos zabiorą też rady i ciała doradcze
Miasto zaplanowało osobne spotkanie z przedstawicielami ciał doradczych, które na co dzień patrzą na potrzeby różnych grup kielczan. Do rozmowy mają usiąść m.in. Młodzieżowa Rada Miasta, Kielecka Rada Seniorów, Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.
To właśnie taki układ konsultacji pokazuje, że sprawa nie dotyczy wyłącznie samego budynku. Chodzi o to, jakie miejsce ma zająć w tkance miasta i czy ma służyć jednej funkcji, czy może stać się przestrzenią bardziej otwartą na różne potrzeby. W takich rozmowach liczy się nie tylko pomysł, ale też to, czy później da się go realnie utrzymać i sensownie wkomponować w tę część Kielc.
Ogłoszenie prezydenta miasta w tej sprawie zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.
na podstawie: Urząd Miasta w Kielcach.
Ostatnie Artykuły

S74 między Mniowem a Kielcami wchodzi w najważniejszy etap budowy

Pierwsze koszenie traw w Kielcach ruszyło od newralgicznych skrzyżowań

W kieleckich przedszkolach rusza drugi nabór. Zostało około 260 miejsc

Hubal znów zebrał mundury i sztandary. Pamięć o majorze trwa

Seniorzy sami wywołali rozmowę. Padły odpowiedzi o nowym wsparciu

W Chmielniku pomoc zaczyna się bez skierowania. Poradnia stawia na diagnozę i wsparcie

Dzień Serca w Chmielniku. Szkoła stawia na profilaktykę

Leśny dom w Kielcach daje dorosłym w spektrum autyzmu bezpieczną codzienność

Szkolna wyprawa do biblioteki pokazała, że książki lubią tropicieli

W Kielcach działa jeden z terenowych zarządów walki z cyberprzestępczością

Majówka zmieni rozkład autobusów. T, F i Z pojadą bez przerwy

Rozmowy o nowej drodze nabrały tempa. Sandomierz czeka na efekt

Dodatkowe miliony na drogi i schronisko. Komisja porządkuje wydatki powiatu

