W ratuszu Kamil Suchański, Przewodniczący Rady Miasta Kielce i Jarosław Karyś, Wiceprzewodniczący RM, spotkali się z dziennikarzami. W trakcie konferencji mówili o najważniejszych tematach jutrzejszej sesji RM.
Czwartkowa sesja RM będzie podzielona na dwie części.

 

Pierwsza będzie miała uroczysty charakter i nawiązywać będzie do jubileuszu 100. lecia kieleckiego samorządu. O jego historii będzie mówił dr Paweł Wolańczyk z Muzeum Historii Kielc.

 

W drugiej, roboczej, radni będą procedować uchwały dotyczące zmian w budżecie Miasta Kielce na 2019 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020 – 2045 (w tym m.in. przekazanie pieniędzy na uzbrojenie strefy D w Kieleckim Parku Technologicznym czy projekty realizowane przez TLiA „Kubuś” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Radni będą zajmowali się również „Programem usuwania i unieszkodliwiania azbestu i wyrobów zawierających azbest” oraz wprowadzą zmiany do obowiązujących przepisów regulujących udzielanie dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych. Nie zabraknie też całego pakietu uchwał porządkujących politykę gospodarki nieruchomościami i gruntami w mieście.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.