Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca zainaugurowano sezon artystyczny. Widowni zaprezentowano dwa spektakle: „Intercepted / Przechwycone” w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca oraz „Stalking Paradise”, w którym wystąpili artyści Lubelskiego Teatru Tańca.

 

Pierwszy spektakl to temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Wojciech Mochniej, twórca choreografii stawia pytania: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?


Obrazami choreograficznymi przedstawiono determinacje postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna zaprezentowała koloryt i dualność osobowości człowieka, pokaże proces wchodzenia w relacje w tłumie, tak by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji - choć trudno, warto wytrwać!

 

 „Stalking Paradise” to spektakl przygotowany pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Rozmaite elementy wiary poddane są w trakcie spektaklu analizie, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja.

 

Ten ostatni spektakl został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014.