„Wszystkie myszy lubią ser” to tytuł najnowszej premiery Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na którą twórcy zapraszają już w najbliższą niedzielę.

 

Akcja sztuki węgierskiego autora Gyula Urbána rozgrywa się w fabryce sera Emmentaler, gdzie białe i szare myszki popadają w kolejne spory. Pełen zwrotów akcji konflikt narasta, bo żadna ze zwaśnionych stron nie zamierza siedzieć jak przysłowiowa mysz pod miotłą, a na dodatek terytorialne waśnie pogłębiają już nie tylko sprawy serowe, ale też sercowe. Czy przyjaźń białej myszki Fruzi i szarego Somy okaże się silniejsza od kłótni ich rodziców? Czy wzajemne uprzedzenia poróżnionych rodzin uda się odczarować? Pewien kot o magicznych mocach może o tym wiedzieć coś więcej. O ile oczywiście istnieje…

 

„Wszystkie myszy lubią ser” to pouczająca opowieść o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji i miłości, a także o wzajemnych relacjach między rodzicami i dziećmi. Odnajdziemy w niej nawiązania do słynnej historii Romea i Julii, ale przede wszystkim dużą porcję humoru. Za reżyserię spektaklu odpowiada Anna Nowicka, za scenografię Pavel Hubička, za światło - Prot Jarnuszkiewicz. Muzykę skomponował Filip Sternal, zaś teksty piosenek napisał Olek Różanek.

 

Przedstawienie „Wszystkie myszy lubią ser“ adresowane jest do widzów od 4 lat, ale już na 15 lutego Teatr „Kubuś“ zaplanował premierę dla najnajów - „Pana Brzuchatka“ w reżyserii Przemysława Żmiejko.

 

Miesiąc później, w marcu, na afiszu „Kubusia“ pojawi się spektakl „Noc żywych zabawek“  reżyserowany przez Michała Walczaka, a w maju, propozycja dla młodzieży, czyli „Książę“ wg Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

 

www.teatrkubus.pl/repertuar