Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Trwa kolejna edycja projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Inicjatywa, która ma na celu ukazanie korzyści, jakie płyną z nauki języków obcych, organizowana jest wspólnie przez prezydenta Kielc, Bogdana Wentę i europosła, Adama Jarubasa.

W drugim evencie z cyklu „Language Show”, który odbył się dzisiaj w Domu Środowisk Twórczych, wzięło udział łącznie ok. 120 osób. Spotkania przebiegają w całości w języku angielskim i polegają przede wszystkim na rozmowie z zaproszonymi gośćmi o ich doświadczeniach, związanych z używaniem języków obcych. W środowym wzięły udział m.in. Magdalena Jamka-Galea wraz z córką Maliną.

Wśród prelegentów był również wiceprezydent Marcin Różycki. Przekonywał on, że dziś znajomość języka angielskiego jest bardzo powszechna, wręcz wymagana przez większość pracodawców.

 

Podczas spotkania „Language Show” swoje doświadczenia, związane z dwujęzycznością, przedstawili też uczniowie wspomnianych wcześniej szkół. Artystycznie uświetnili je dudziarz, Patryk Pawluczuk oraz muzycy z II i VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.