Młodzieżowa drużyna piłki nożnej, działająca w ramach Kobiecego Stowarzyszenia Piłkarskiego,wzięła udział w meczu towarzyskim w stolicy Węgier - Budapeszcie. Przeciwnikiem kieleckiej drużyny był uznany klub sportowy Kelen SC ze stolicy Węgier, zrzeszający ponad 750 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. To bardzo uznana marka w szkoleniu młodzieży w Budapeszcie. Drużyna kobiet Kelen S.C. występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej na Węgrzech.


W programie pobytu w naddunajskiej stolicy znalazło się także spotkanie z przedstawicielami samorządu XXI Dzielnicy Budapesztu – Csepel. To partnerska dzielnica miasta Kielce od 2005 r. przez ostatnich niemal 15 lat współpraca obu samorządów układała się wzorcowo i obfitowała w szereg projektów partnerskich, poświęconych różnym dziedzinom życia.


Prócz spotkania z władzami dzielnicy, drużyna kobieca KSP rozegrała drugi mecz towarzyski z kobiecą drużyną piłki nożnej z dzielnicy Csepel. W trakcie obu spotkań kielecka drużyna przekazała węgierskim footbolistkom upominki promujące miasto Kielce, przekazane przez Urząd Miasta.


Kobiece Stowarzyszenie Piłkarskie działa w Kielcach od 2015 roku. Zajmuje się szkoleniem piłki nożnej kobiet i dziewcząt. W Klubie zrzeszonych jest ponad 70 dziewcząt z Kielc i całego Województwa Świętokrzyskiego. Pierwsza drużyna piłkarska kobiet (seniorki) reprezentuje Miasto Kielce w II lidze Kobiet (4 województwa). Ponadto drużyny młodzieżowe KSP uczestniczą w Mistrzostwach Polski Juniorek i Młodziczek. Dotychczas największymi sukcesami Klubu było mistrzostwo Polski Ludowych Zespołów Sportowych w kategorii Młodziczka w 2018 roku, V-ce Mistrzostwo Polski LZS w kategorii Młodziczka 2019 roku, V-ce Mistrzostwo Polski LZS w kategorii Juniorka 2017 roku oraz liczne udziały w finałach i półfinałach turniejów młodzieżowych drużyn piłki nożnej kobiet w Polsce.


Ponadto drużyna seniorek corocznie w okresie zimowym wyjeżdża na mecz towarzyski za granice Polski, grając dotychczas m.in.: we Lwowie i Pradze. W trakcie każdego wyjazdu młode piłkarki angażują się w promocję pozytywnego wizerunku naszego miasta zagranicą, dumnie nosząc herb Grodu znad Silnicy oraz przekazując upominki drużynom przeciwnym.