UM Kielce: Rusza nabór w konkursie dla teatrów i twórców offowych
Miasto w centrum teatralnej uwagi. Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta Stacja Miasto rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń do udziału w szóstej edycji imprezy, która odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 roku w Gdyni.
Organizatorem Festiwalu jest Teatr Gdynia Główna prowadzony przez Fundację Klinika Kultury”. Partnerem Festiwalu jest Urząd Miasta Gdyni. Organizatorzy czekają na zgłoszenia teatrów offowych z terenu całej Polski (również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które nie boją się działać na przekór obowiązującym trendom, świadomie balansują na granicy nowoczesnego teatru i nieustanie poszukują nowych sposobów artystycznej ekspresji.
Do konkursu można się zgłaszać do 31 marca 2020 roku. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony Teatru Gdynia Główna .
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta Stacja Miasto organizowany jest od 2015 roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Gdyni i regularnie gromadzi szerokie grono widzów z Trójmiasta i innych rejonów Polski. Temat tegorocznego festiwalu organizatorzy określają wyjątkowo szeroko: szukają przedstawień opowiadających o miastach w kontekście ich historii i architektury, czy też takich, gdzie właśnie miasto będzie głównym bohaterem. Teatr Gdynia Główna czeka także na propozycje teatralne skupiające się na aktualnych problemach mieszkańców.
Festiwal nie ma charakteru konkursu, pokazane w nim spektakle nie rywalizują ze sobą. Widzom zaprezentowane zostaną propozycje teatralne, które najlepiej odpowiadają na główny temat tegorocznej edycji. Każdy ze spektakli zostanie zaprezentowany w starannie wybranym miejscu, które będzie korespondowało z jego tematyką lub formą.
Podobnie, jak w latach ubiegłych, spektakle wystawione zostaną w nietypowych i fascynujących miejscach zlokalizowanych na mapie Gdyni - ciekawych architektonicznie lub historycznie. Poprzednie edycje Festiwalu udowodniły bowiem, że teatralną sceną może być nawet podwórko gdyńskiej kamienicy.
Zdjęcia udostepnione przez Teatr Gdynia Główna autorstwa Krzysztofa Winciorka.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,22043,rusza-nabor-w-konkursie-dla-teatrow-i-tworcow-offowych.html
Ostatnie Artykuły

Obwodnica Morawicy wchodzi na nowy fragment i zmienia ruch na DK73
![[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce II – Pogoń-Sokół Lubaczów 3:1 w Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/korona-kielce-ii-pogon-sokol-lubaczow-09052026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce II – Pogoń-Sokół Lubaczów 3:1 w Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV)
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – KPR Padwa Zamość 35:33 w 26. kolejce. Kielczanie przedłużyli serię](/images/mecz/thumbnails/sms-zprp-kielce-kpr-padwa-zamosc-09052026-3533.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – KPR Padwa Zamość 35:33 w 26. kolejce. Kielczanie przedłużyli serię

Sportowy weekend w Kielcach pełen meczów biegu i maratonu pływackiego

Prace w chmielnickim szpitalu idą zgodnie z planem. Termin pozostaje realny

Przerwa w profilu zaufanym. Na kilka godzin zablokuje ważne sprawy online

Otwarte auto kosztowało go 3400 zł - policja szybko namierzyła sprawcę

Rząd w pełnym składzie. Tak wygląda obecny układ sił w KPRM

Bibliotekarze z Kielc świętowali z życzeniami, nagrodami i tortem

Przerwa w profilu zaufanym. Nocą nie będzie można się zalogować

Profil zaufany i podpis zaufany będą chwilowo niedostępne. Przerwa potrwa całą noc

Rodzice i nauczyciele z „Ósemki” zagrają w KCK dla hospicjum

Nocna przerwa w profilu zaufanym. Rano część spraw online nie ruszy

