UM Kielce: Nowy kalendarz wydarzeń w Targach Kielce
Targi Kielce z powodu zagrożenia koronawirusem zmieniają kalendarz wydarzeń. Na liście są wszystkie imprezy, które miały się odbyć w marcu, kwietniu i na początku maja.
Na stronie ośrodka jest już dostępny [nowy terminarz wydarzeń](https://www.targikielce.pl/kalendarium# month=6).
Wszystko w trosce o bezpieczeństwo zwiedzających, wystawców oraz pracowników ośrodka i mieszkańców regionu - Kierujemy się rozsądkiem i myślę, że dla wszystkich jest to oczywiste podkreśla Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
Międzynarodowe Targi Agrotech i Las-Expo , zaplanowano na weekend 19-21 czerwca 2020, wystawy Dom i Ogród i Ty odbęda się 26-28 czerwca, natomiast Targi Autostrada przesunięto na 30.06-02.07, pozostałe imprezy odbędą się jesienią. Choć kierownictwo Targów nie ukrywa, że terminy mogą jeszcze ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiologiczna nie uspokoi się.
- Dla nas przesunięcie targów to jest sprawa egzystencjalna, ponieważ nie mamy żadnych innych źródeł finansowania, utrzymujemy siebie i pokrywamy wszystkie koszty tylko z tego co zarabiamy na targach. To jest dla nas ogromny problem, ale myślę, że sobie poradzimy mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. Prezes Targów Kielce podkreśla, że decyzję o przesunięciu imprez targowych może odczuć cała branża turystyczno-usługowa w mieście - Hotele, niewątpliwie cała sfera usług wokół targowych, firmy cateringowe taksówkarze, cały ten sektor bardzo dotkliwie to odczuje, podobnie jak i my podkreśla prezes Targów Kielce.
Przesunięcie imprez targowych to nie wszystko. W związku z odwołaniem zajęć edukacyjnych w szkołach, planowana na marzec giełda szkół w ogóle się nie odbędzie. Podobnie może być z imprezami nie targowymi - Co roku jest ich około 700 czyli konferencji, szkoleń, seminariów, kongresów, koncertów, te wydarzenia również wypadną nam z kalendarza - Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
To pokłosie decyzji premiera o zakazie organizowania imprez masowych. O nowym terminie odwołanych koncertów czy konferencji decydować będą inicjatorzy wydarzenia.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,22176,nowy-kalendarz-wydarzen-w-targach-kielce.html
Ostatnie Artykuły

Nowa konsultantka pielęgniarstwa pediatrycznego w regionie. Wojewoda dziękuje też odchodzącemu specjaliście

Dziesięć lat ekologicznej rewolucji w Kielcach. Jubileuszowe Dni Energii z Przyrodą rozpoczną się 8 czerwca

Kanada rzuca na stół 165 firm. MSPO 2026 w Kielcach może być rekordowe

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla dorosłych. Zdobądź praktyczne umiejętności cyfrowe

ZTM Kielce: Autobusy pojadą inaczej w Boże Ciało i dzień po święcie

Wejście do ŚPN w Świętej Katarzynie przechodzi metamorfozę. Turystów czekają nowe atrakcje

Prawie 3000 Kielczan chce wygrać 20 tysięcy. Losowanie już za kilka dni

40-latek z województwa śląskiego miał system na taksówki. Policja z Kielc połączyła go z 54 włamaniami

Dwie publikacje o traumie dziecińęcej trafiły do rąk kieleckich rodziców i specjalistów

Płonące wioski i zamknięte w chałupach. 83 lata od niemieckich pacyfikacji w gminie Mniów

Kielce wyzwaniem kroków. Rusza walka o zieloną przyszłość

Punkty przestrzeni – młodzi artyści z “Plastyka” zabiorą głos w Okrąglaku

S74 rusza z podziemnymi pracami. Łódzka zmieni się w wąskie gardło

Fałszywe SMS-y o mandatach z mObywatel. Oszuści polują na kierowców w Kielcach
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Świętego Krzyża w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach - kontakt, telefon kryzysowy, nadzór sanitarny
- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Kielcach - kontakt, godziny, wydziały
- Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ w Kielcach - kontakt, godziny, punkty obsługi
- Rycerstwo Niepokalanej w Kielcach - kontakt, członkostwo i ośrodki
- Sąd Okręgowy w Kielcach - kontakt, godziny, wydziały i załatwianie spraw
