Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Najpopularniejsze franczyzy w Polsce

Z pojęciem franczyzy spotkał się zapewne każdy z nas, jednakże wiele osób wciąż jest nieświadomych, czym dokładnie ona jest. Z tą definicją w sposób szczególny powinni zapoznać się młodzi biznesmeni, którzy marzą o tym, aby otworzyć własną działalność i zarabiać przy tym ogromną sumę pieniędzy. Czym dokładnie jest franczyza? Jakie trzy najpopularniejsze franczyzy w kraju możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest franczyza?

Franczyza to po prostu pewien sposób prowadzenia działalności gospodarczej, który ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. W tym przypadku mamy do czynienia z relacją pomiędzy dwiema stronami, czyli franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Wszelkie warunki współpracy określone są w spisanej umowie. Nie zagłębiając się w szczegóły, za franczyzę uważa się prowadzenie własnego biznesu, jednakże pod szyldem innej marki. Tego typu rozwiązanie jest w sposób szczególny zalecane dla młodych przedsiębiorców, którzy dopiero raczkują w biznesie. Praca pod skrzydłami doświadczonego partnera biznesowego to jedna z wielu zalet takiego rozwiązania. Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszą się takie franczyzy jak chociażby "Żabka", "Carrefour Express" czy też "McDonald's".

Żabka Polska

Każdy, kto mieszka w dużym mieście doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą popularnością cieszy się "Żabka". Taki sklep spotykamy co kilkadziesiąt metrów i co ciekawe, za każdym razem wewnątrz są klienci, którzy robią mniejsze i większe zakupy. Aktualnie w kraju znaleźć można ponad 6000 placówek, co wydaje się być czymś niesamowitym. Warto wspomnieć o tym, że jeszcze niedawno podpisanie umowy z siecią oznaczało sześć miesięcy gwarantowanych przychodów wynoszących nie mniej niż 15 tysięcy złotych, niezależnie od obrotu.

McDonald's

"McDonald's" wzbudza ogromne zainteresowanie wśród klientów. Pomimo tego, że jest to zapewne jedna z droższych franczyz, to jednak chętnych absolutnie nie brakuje. Co jest tego powodem? Marka "McDonald's" znana jest właściwie każdemu człowiekowi. Nie da się ukryć, że ruch jest tam bardzo wysoki przez cały czas, w konsekwencji franczyzobiorca osiąga zyski. W naszym kraju aktualnie funkcjonuje około 500 restauracji w ponad 150 miastach. Co ważne, w tych lokalach zatrudnionych jest aż 25 000 pracowników. Statystki głoszą, że codziennie sieć odwiedza około pół miliona osób.

Carrefour Express

Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych sklepów. Regularnie otwierane są nowe placówki, ponieważ oferta jest wciąż udoskonalana i optymalizowana, w konsekwencji powstały okrągłe ceny, bistro express czy chociażby zdrowa półka. Zainteresowanie klientów jest stosunkowo wysokie, ze względu na dobrą jakość produktów i niską cenę. Niezależnie od tego, warunki współpracy z "Carrefour Express" uważane są za korzystne dla obu stron. Nie jest również konieczne dysponowaniem dużym kapitałem początkowym.