Kielce - dlaczego warto kupić tu nieruchomość?

Kielce to nie tylko stolica województwa świętokrzyskiego, ale również ważny ośrodek gospodarczy, naukowy, wystawienniczo-targowy i kulturalny kraju. Miasto wyznacza standardy urbanistyczne, wykorzystując najnowsze technologie do poprawy komfortu mieszkańców. Rynek nieruchomości w Kielcach dynamicznie się rozwija. Nie brakuje chętnych na zakup mieszkania w tym mieście. Dlaczego? Sprawdzamy.

Zielone Kielce

Kielce są jednym z najbardziej zielonych miast w naszym kraju - taki wniosek można wysnuć po badaniach przeprowadzonych przez Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów. Na czym polegały? Z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych wyznaczono obszary porośnięte przez różnogatunkową roślinność. Obliczono, jaką powierzchnię zajmują i porównano z całkowitą powierzchnią miasta. I tak, Kielce znalazły się na trzecim miejscu - zaraz za Koszalinem i Zieloną Górą - pod względem dostępności terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do rekreacji.

Władze miasta wykorzystują naturalny krajobraz Kielc do ochrony poszczególnych gatunków roślin i edukacji mieszkańców. Utworzono stanowisko Pełnomocnika ds. Zieleni, którego zadaniem będzie ochrona przyrody oraz przeprowadzanie konsultacji społecznych przy urządzaniu nowych terenów zielonych w mieście. Sprawnie funkcjonują również dedykowane programy. Na mocy jednego z nich, Zielonego mecenata Kielc utworzono kilka łąk kwietnych i parków kieszonkowych, które idealnie wpisały się w miejski krajobraz.

Jakich mieszkań szukają kielczanie?

Już od kilku lat zauważalny jest trend zakupu nieruchomości w lokalizacjach oddalonych nieco od ścisłego centrum, znajdujących się w sąsiedztwie terenów zielonych. Jak podkreśla Małgorzata Wrzesień z Komplexbud, nabywcy szukają mieszkań z dala od ulicznego zgiełku, większość sprzedanych lokali mieszkalnych to właśnie te w pobliżu terenów zielonych. Taka też jest najnowsza inwestycja „Przystań Klonowa”. Położona jest w jednym z najbardziej urokliwych miejsc Kielc. Z części mieszkań będzie się rozpościerał widok na otaczającą przyrodę, zielone lasy, wodę, romantyczne wschodzące i zachodzące słońce. To miejsce, gdzie można choć trochę nacieszyć się śpiewem ptaków, widokiem kaczek i łabędzi, a także ryb w wodzie. Wolny czas będzie można spędzić na spacerach brzegiem zalewu czy też w parku.

To właśnie dlatego, Kielce cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących nieruchomości. Jakie inwestycje deweloperskie w szczególności przypadły do gustu mieszkańcom?

Wyniki Rankingu Inwestycji opracowanego przez portal RynekPierowtny.pl wskazują na trzy zwycięskie projekty. Pierwszy z nich - Patio Vita znajduje się w bliskim sąsiedztwie Zalewu Kieleckiego. Taka lokalizacja gwarantuje przyszłym mieszkańcom ciszę i spokój. Tym bardziej, że wokół inwestycji nie znajduje się żadna ruchliwa ulica. Na drugim miejscu uplasował się projekt Przystań Klonowa - otoczona drzewami, znajdująca się nieopodal wody cieszy się sporym zainteresowaniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Rankingu Inwestycji i wyróżnionych projektów deweloperskich? Sprawdź https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/kielce/ocena-q2-2021/